Koparki Jaworzno 7/05/2022

Jedziemy na jednodniowy wypad klubowy nad zbiornik Koparki Jaworzno. Na miejscu prowadzę warsztaty z umiejętności wrakowych.

Zapraszam wszystkich chętnych:

  • na rekreację (pod wodą znajdują się trzy fajne, duże wraki – dwie ogromne koparki górnicze i rzeczny statek wycieczkowy),
  • na ćwiczenia z kursu wrakowego (poszukiwanie wraku, stawianie jumpa, stawianie błyskacza, orientacja i nawigacja po wraku, analiza krytyczna wszystkich wejść i punktów niebezpiecznych na wraku, poręczowanie na wraku, ewakuacja nurków z wraku w sytuacji OOG (out of gas – brak gazu) u jednego z nurków, podejmowanie nieprzytomnego nurka, strzelanie bojki w toni i wynurzenie się na powierzchnię z przystankiem bezpieczeństwa w toni)
koparki jaworzno
Koparki Jaworzno dużo lat temu. 🙂 Teraz linia brzegowa pełna jest wiat dla nurków i mamy kilka zejść do wody.

Koszty wyjazdu. Wstęp na teren bazy 50zł. Ładowanie 20-35zł/butla, 30zł wyjazdowe klubowe, wypożyczenie sprzętu – do ustalenia, kurs wrakowy (SSI Wreck Diver – jeszcze stara cena 500zł, certyfikacja 250zł). Na miejsce jedziemy swoimi autami, dobieramy się tak by optymalizować koszty przejazdu.
Na miejscu będziemy od godziny ok. 8:30 do 16:00-17:00. Między nurkami możemy sobie przyrządzić jakieś małe przekąski, ciepłą herbatę, kawę, ew. zamówić jedzenie z dostawą.

Kontakt w sprawie wyjazdu:
kuba@nurklub.pl;
501-744-477