RUMMU – zatopione więzienie – Klub Południk, 23.06. godz 19.00

Rummu to niezwykłe miejsce na mapie europejskich cudów podwodnego świata. Niepozorny zbiornik schowany po środku niczego w północnej części Estonii skrywa pod taflą wody niezwykłą tajemnicę.

Jeszcze w czasach upadającego Związku Radzieckiego funkcjonował w tym miejscu obóz karny, którego penitencjariusze pracowali przy wydobyciu wapienia. Zagłębie kamieniołomu było częściowo wygrodzone i zabudowane.

Gdy wydobycie przestało się opłacać, zamknięto kamieniołom i wyłączono pompy osuszające teren. Wody podskórne dość szybko wypełniły zagłębienie i pod wodą znalazły się maszyny wydobywcze, budynki… a nawet las.

Zapraszam Was do odległej Estonii na wirtualną podróż do jednego z najbardziej niezwykłych zbiorników wodnych, w których nurkują wciąż nieliczni..

Prowadzący spotkanie Kuba Cieślak to nurek ze stażem prawie dwudziestoletnim, od prawie dziesięciu lat jest instruktorem nurkowania, organizuje wyjazdy dla nurków w Polsce i za granicą. Jest wielkim wielbicielem nurkowania w Polsce, uwielbia nurkować na wrakach, stąd nurkuje regularnie w Bałtyku.

To spotkanie będzie okazją do poznania trochę nieznanego świata nurkowego.

Plan spotkania

– Prezentacja „RUMMU zatopione więzienie”

– Dwa słowa o klubie Nurklub

– Po spotkaniu będzie czas na pytania i rozmowy już w kuluarach, o nurkowaniu i nie tylko.

Przeżyj ten wieczór z opowieściami o nurkowaniu. Zapraszamy!