Jezioro Piaseczno koło Łęcznej – 23/07/2022

Jedziemy na nurkowy piknik rodzinny nad jezioro Piaseczno, ok. 200km od Warszawy. Dojazd zajmie jakieś 2,5 godziny. Na miejscu meldujemy się między 10:00 a 11:00. Robimy minimum dwa nurkowania, a pomiędzy nimi wylegujemy się na trawie, piknikujemy, grillujemy, zabawiamy nasze rodziny.

Ten wyjazd to część naszego tegorocznego projektu „Jeziora ziemi polskiej”, czyli planu na odwiedzenie jak największej liczby polskich nurkowisk i nurkowalnych zbiorników.

To kolejny wypad z serii „Jeziora ziemi polskiej”, choć nad tym jeziorem bywaliśmy w przeszłości. Dużo ludzi jednak nie zna dobrze tego jeziora i nie wie, że funkcjonują nad nim co najmniej trzy bazy nurkowe z bardzo przyzwoitym zapleczem dla nurków. Tym razem odwiedzamy nową i świetnie rozwijającą się bazę PROFUNDAL Leszka „Leona” Staniaka z Lublina. SZCZEGÓŁY NT BAZY
Na miejscu stoły do skręcania sprzętu, sprężarka, warsztat, namiot, miejsca noclegowe, toaleta. Baza dysponuje łódką, którą może transportować nurków na najgłębszy punkt jeziora (38m), przy samej bazie dostępne są platformy, tory przeszkód i piękna strefa litoralu, gdzie buszują sumiki karłowate.

Więcej szczegółów