2023-10-27 Hańcza

2023/10/27-29 Jesienne klimaty tylko nad Hańczą!

Nie ma co ukrywać, ciepło to już było. Dni coraz krótsze, ale woda wciąż trzyma temperaturę a Suwalszczyzna szczególnie pięknie się mieni jesiennymi kolorami. Jest to moim zdaniem najpiękniejszy okres dla tego zakątka świata.

Wyjazd proponuję osobom z umiarkowanym doświadczeniem, na poziomie co najmniej Advanced. Można jeszcze próbować nurkowania w piance, ale zdecydowanie przyjemniej będzie spędzić chwile pod wodą w suchym skafandrze.

Po nurkowaniach obowiązkowy relaks w zapierających dech okolicznościach.

Pamiętać należy, że wyjazd nad Hańczę to nie jest tylko wyjazd nurkowy. To wyjazd rodzinny, towarzyski, rowerowy, pieszy. Okolice zachęcają do spacerów (można poszukać grzybów), do rowerowych wycieczek i do wypoczynku na otwartych przestrzeniach.

Warto też zaznaczyć, że my znamy w Hańczy miejsca, do których nieczęsto zaglądają inni nurkowie. Lubimy bywać w mniej uczęszczanych lokacjach, ale oczywiście chętnie też powtórzymy znane nam nurkowe punkty tak charakterystyczne dla Królowej Jezior Polski: Dłubanki, żubra na trzecim parkingu, ściankę między pierwszym a drugim parkingiem.

Na tym wyjeździe nie planujemy kursów nurkowania. Sami będziemy kończyć kurs TEC. Będziemy przerzucać stejdże, dźwigać twinsety, ściągać maski, stawiać bojki.

Nurkowanie w j. Hańcza wcale nie musi oznaczać nurkowań głębokich.

Plan na ten weekend:
Przyjazd w piątek na wieczór, relaks, rozprostowanie kości i grzanie nóg przy kominku. W sobotę od rana, zaraz po śniadaniu lądujemy na jednym z nurkowych parkingów i spędzamy czas nad wodą aż do późnego popołudnia. Powrót na obiadokolację, potem już tylko relaks. W niedzielę po śniadaniu powrót nad wodę celem dokończenia nurkowań. Po nurkowaniach pakowanie i powrót do domu.

Śpimy w: Dom Gościnny Hańcza – Mierkinie 7. To wspaniała miejscówka dla ludzi kochających wspaniałe widoki (najlepszy widok na całą okolicę gwarantowany!), dobre jedzenie (Suwalszczyzna to królestwo kartaczy i innych pysznych potraw) i ciszę.

Cena za weekend nurkowy – 250zł

Cena obejmuje
Pokrycie wspólnych kosztów noclegowych i wyżywieniowych.

Cena nie obejmuje
– kosztów transportu
– ładowania butli, wypożyczenia sprzętu, itd.

Zapisy i więcej informacji: kuba@nurklub.pl