Advanced Adventurer – kolejny stopień po OWD

Czas na kolejny krok w twojej nurkowej przygodzie.

Jesteś już certyfikowanym nurkiem PADI / SSI OWD lub masz podstawowe uprawnienia do nurkowania z innej federacji nurkowej i chcesz rozwijać się dalej? Chcesz wiedzieć, w którą stronę jako nurek możesz się rozwijać by każde kolejne nurkowania niosły ze sobą nowe doświadczenia. Czujesz, że chcesz nurkować głębiej niż tylko osiemnaście metrów. Czas na kurs SSI Advanced Adventurer (odpowiednik PADI Advanced Open Water Diver)

ZAPISZ SIĘ!


Na czym polega kurs SSI Advanced Adventurer?

Koniec z teorią i basenami! Czas na nurkowanie! Od teraz instruktor nie jest nauczycielem stale pilnującym każdego twojego kroku pod wodą, jest przewodnikiem, który pokaże ci jak wiele obliczy może mieć nurkowanie. Przed tobą pięć nurkowań, które wykonasz z partnerem, a instruktor będzie waszym przewodnikiem i obserwatorem. Każde nurkowanie będzie inne. Każde pokaże ci inną ścieżkę, którą później będziesz mógł rozwijać na kolejnych kursach i specjalizacjach nurkowych.

Z czego składa się kurs?

Kurs nie ma już rozbudowanej teorii. AA to czysta praktyka. W ramach kursu wykonasz pięć nurkowań. Każde z tych nurkowań to zaproszenie do kolejnych kursów lub specjalizacji, które pozwolą rozwijać ci się w danym kierunku, w kierunku, który uznasz za interesujący dla ciebie:

  • Nurkowanie głębokie (obowiązkowe by otrzymać uprawnienia do 30m) – wstęp do specjalizacji Deep Diver, pokaże ci zagadnienia związane z planowaniem i przeprowadzaniem nurkowań poniżej dwudziestu metrów. Wpływ ciśnienia na twój organizm jest już znaczny i musisz sobie zdawać sprawę z płynących z tego różnych ograniczeń jak i zagrożeń.
  • Nurkowanie nawigacyjne (rekomendowane) – wstęp do specjalizacji Underwater Navigator. Rozwinięcie umiejętności nawigowania pod wodą. Nie tylko płynięcie tam i z powrotem, ale i pływanie po kwadracie przy użyciu kompasu, a także mierzenie odległości pod wodą bez użycia narzędzi mierniczych.
  • Doskonała pływalność (obowiązkowa dla osób, których nie miałem okazji uczyć wcześniej) – rozwinięcie umiejętności kontroli i zmiany pływalności. Prawidłowe nawyki przy wyważaniu, reagowanie na zmiany i rozłożenie obciążenia, zawisanie w toni w różnych pozycjach, rozwinięcie umiejętności poruszania się pod wodą.
  • Nurkowanie nocne (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji Night Diver. Odkrycie podwodnego świata po zmierzchu, gdzie skupiasz się na szczegółach, które oświetla latarka. Jeżeli pokochasz ten typ nurkowań, dobrze jest wiedzieć, jak je planować i przeprowadzać.
  • Nurkowanie wrakowe (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji Wreck Diver. Myślisz, że nurkowanie na wrakach to jest to, co może ci się podobać? Do dzieła! Wpierw dowiedz się o jakich ograniczeniach i zagrożeniach należy pamiętać nurkując na wrakach, jakie techniki nurkowe stosuje się na wrakach i jak decydować o tym czy można wpłynąć do wraku czy nie.
  • Nurkowanie w suchym skafandrze (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji Dry Suit Diver. W Polsce, Europie i wielu miejscach na świecie wody często bywają co najwyżej umiarkowanie ciepłe. Jeżeli pokochasz ten sport, z pewnością pomyślisz o tym jak poprawić komfort nurkowań, zwłaszcza jeżeli jednego dnia będziesz nurkować częściej niż raz. Suchy skafander rozwiązuje wiele problemów i podnosi komfort cieplny w trakcie jak i po nurkowaniu. Jednak niesie za sobą kilka dodatkowych problemów i utrudnień. Często też wymaga od nurka zmiany przyzwyczajeń.
  • Nurkowanie na nitroksie (wzbogaconym powietrzu) (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji EAN Diver. Nurkowie oddychając pod wodą z butli nurkowych bardzo często korzystają ze sprężonego powietrza, ale są też inne mieszanki oddechowe, które mogą przynieść nam nowe możliwości – jedne wydłużają czas nurkowania, inne pozwalają nurkować bezpiecznie na większych głębokościach. Każda z nich niesie nowe możliwości, ale też ograniczenia, czasem też zagrożenia. Naucz się korzystać z podstawowej mieszanki – Nitroksu (powietrza, w którym zwiększono procentowy udział tlenu zmniejszając procentowy udział azotu), który pozwoli ci wydłużyć czasy twoich nurkowań.
  • Nurkowanie ze skuterem podwodnym – wstęp do specjalizacji „DPV – scooter diver” czyli używania podwodnych skuterów – planowania nurkowań z użyciem skuterów, zaznajomienie się ze specyfiką nurkowań DPV.

    Wyjazd na wody otwarte ustalany jest indywidualnie, możesz zdecydować się na weekend nad jednym z polskich nurkowisk (jeziora lub zalane kamieniołomy: Honoratka k. Konina, Piechcin obok Inowrocławia, kamieniołom „Koparki” koło Jaworzna, jezioro Narty koło Szczytna czy suwalska Hańcza), lub na wyjazd za granicę (jedziemy na 7 dni, z czego 5 dni jest poświęconych na nurkowanie, w tym 2 dni na nurkowania szkoleniowe a reszta na normalne nurkowania rekreacyjne)

Nurklub to szkoła autorska. Tutaj szkoli się tylko indywidualnie! Plan kursu układany jest pod kursanta/kursantów, przy czym maksymalnie na kursie może być 3 uczestników, a preferowane są zespoły maks dwuosobowe.

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 1200zł. Osobnym kosztem jest wyjazd na wody otwarte zależnie od bieżącej oferty instruktora i od decyzji kursanta, ustalany jest indywidualnie. Najprostszym wariantem będzie wyjazd na j. Honoratka k. Konina. Koszty dojazdu, opłat bazowych, wypożyczenia sprzętu ustalane są indywidualnie.

Co obejmuje cena?

Podręcznik on-line SSI Advanced Adventurer, rejestracja, opłata licencyjna i elektroniczny certyfikat federacji SSI, wypożyczenie butli nurkowej i ładowanie powietrzem na wszystkie nurkowania szkoleniowe. Wypożyczenie akcesoriów nurkowych potrzebnych na nurkowaniach kursowych: bojka nurkowa, szpulka, kompas, latarka, tabliczka nurkowa. Wynajem pozostałego sprzętu nurkowego jest płatny osobno, ustalany indywidualnie.

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Wszystkie nurkowania wykonasz w wodach otwartych. Jest zalecane przeczytanie rozdziałów podręcznika dotyczących typów nurkowań, które wykonamy na kursie. Przed nurkowaniami zrobimy pełną odprawę omawiającą wszystkie aspekty danego nurkowania i powtórzymy całą niezbędną wiedzę na to nurkowanie. Instruktor będzie nadzorował proces planowania nurkowania i przebiegu elementów szkoleniowych przewidzianych na nurkowaniu. Z założenia jednak będzie on obserwatorem nurkowania i nie będzie w nie ingerował (chyba, że zaistnieje taka konieczność, na przykład ze względu na bezpieczeństwo nurków). Po nurkowaniu omówimy wszystkie elementy jego i podsumujemy wszystkie istotne aspekty.

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji SSI?

SSI to obecnie najbardziej prężna i zdobywająca popularność marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz bazę nurkową zrzeszoną w federacji SSI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu SSI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. SSI bardzo przykłada się do cyfryzacji całego procesu – całą teorię i rejestrację wykonujemy już tylko ONLINE, do rejestrowania swoich postępów będziesz używać aplikacji MySSI, która jest obecnie najciekawszym rozwiązaniem mobilnym dla nurków. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

Certyfikat Advanced Adventurer w systemie SSI uprawniający do nurkowania do głębokości 30m. Kurs AA dobrze połączyć z kursem – specjalizacją: Suchy skafander, Nitrox.

Kontakt w sprawie szkolenia:
tel. 501-744-477
email: kuba@nurklub.pl

Jak zacząć kurs:
1. Skontaktuj się ze mną. Umówimy się na krótkie spotkanie online. Omówimy program, odpowiem na wszystkie twoje pytania związane ze szkoleniem. Zaplanujemy tok zajęć i harmonogram płatności (nigdy nie musisz płacić z góry za całość!).
2. Jeżeli zaakceptujesz warunki, wystarczy wpłacić na podane przeze mnie konto zaliczkę 300zł by otrzymać dostęp do nauki online i rozpocząć kurs.
3. Po otrzymaniu dostępu rejestrujesz się na stronie federacji SSI, uzupełniasz swoje dane i rozpoczynasz swoją naukę. Witaj na kursie!