SSI Advanced Adventurer – Zaawansowany Kurs Nurkowania

Jesteś już certyfikowanym nurkiem SSI OWD lub masz podstawowe uprawnienia do nurkowania z innej federacji nurkowej i chcesz rozwijać się dalej? Chcesz wiedzieć, w którą stronę jako nurek możesz się rozwijać by każde kolejne nurkowania niosły ze sobą nowe doświadczenia. Czujesz, że chcesz nurkować głębiej niż tylko osiemnaście metrów. Czas na kurs PADI AOWD

ZAPISZ SIĘ!

Na czym polega kurs SSI Advanced Adventurer?

Koniec z teorią i basenami! Czas na nurkowanie! Od teraz instruktor nie jest nauczycielem stale pilnującym każdego twojego kroku pod wodą, jest przewodnikiem, który pokaże ci jak wiele obliczy może mieć nurkowanie. Przed tobą pięć nurkowań, które wykonasz z partnerem, a instruktor będzie waszym przewodnikiem i obserwatorem. Każde nurkowanie będzie inne. Każde pokaże ci inną ścieżkę, którą później będziesz mógł rozwijać na kolejnych kursach i specjalizacjach nurkowych.

Z czego składa się kurs?

Kurs nie ma już rozbudowanej teorii. AA to czysta praktyka. Możesz zostać poproszony o przeczytanie konkretnych rozdziałów z podręcznika, może też być poprowadzona prezentacja dotycząca konkretnego typu nurkowania. A na pewno będzie dokładne omówienie przed samym wejściem do wody. W ramach kursu wykonasz pięć nurkowań. Dwa z nich są podstawą programu: rozbudowana nawigacja pod wodą i nurkowanie głębokie. Trzy pozostałe nurkowania wybierzesz z puli różnych wariantów dostępnych w ofercie szkoły. Każde z tych nurkowań to zaproszenie do kolejnych kursów lub specjalizacji, które pozwolą rozwijać ci się w danym kierunku, w kierunku, który uznasz za interesujący dla ciebie:

  • Nurkowanie głębokie (obowiązkowe by otrzymać uprawnienia do 30m) – wstęp do specjalizacji Deep Diver, pokaże ci zagadnienia związane z planowaniem i przeprowadzaniem nurkowań poniżej dwudziestu metrów. Wpływ ciśnienia na twój organizm jest już znaczny i musisz sobie zdawać sprawę z płynących z tego różnych ograniczeń jak i zagrożeń.
  • Nurkowanie nawigacyjne – wstęp do specjalizacji Underwater Navigator. Rozwinięcie umiejętności nawigowania pod wodą. Nie tylko płynięcie tam i z powrotem, ale i pływanie po kwadracie przy użyciu kompasu, a także mierzenie odległości pod wodą bez użycia narzędzi mierniczych.
  • Nurkowanie nocne (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji Night Diver. Odkrycie podwodnego świata po zmierzchu, gdzie skupiasz się na szczegółach, które oświetla latarka. Jeżeli pokochasz ten typ nurkowań, dobrze jest wiedzieć, jak je planować i przeprowadzać.
  • Nurkowanie wrakowe (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji Wreck Diver. Myślisz, że nurkowanie na wrakach to jest to, co może ci się podobać? Do dzieła! Wpierw dowiedz się o jakich ograniczeniach i zagrożeniach należy pamiętać nurkując na wrakach, jakie techniki nurkowe stosuje się na wrakach i jak decydować o tym czy można wpłynąć do wraku czy nie.
  • Nurkowanie w suchym skafandrze (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji Dry Suit Diver. W Polsce, Europie i wielu miejscach na świecie wody często bywają co najwyżej umiarkowanie ciepłe. Jeżeli pokochasz ten sport, z pewnością pomyślisz o tym jak poprawić komfort nurkowań, zwłaszcza jeżeli jednego dnia będziesz nurkować częściej niż raz. Suchy skafander rozwiązuje wiele problemów i podnosi komfort cieplny w trakcie jak i po nurkowaniu. Jednak niesie za sobą kilka dodatkowych problemów i utrudnień. Często też wymaga od nurka zmiany przyzwyczajeń.
  • Nurkowanie na nitroksie (wzbogaconym powietrzu) (opcjonalne) – wstęp do specjalizacji EAN Diver. Nurkowie oddychając pod wodą z butli nurkowych bardzo często korzystają ze sprężonego powietrza, ale są też inne mieszanki oddechowe, które mogą przynieść nam nowe możliwości – jedne wydłużają czas nurkowania, inne pozwalają nurkować bezpiecznie na większych głębokościach. Każda z nich niesie nowe możliwości, ale też ograniczenia, czasem też zagrożenia. Naucz się korzystać z podstawowej mieszanki – Nitroksu (powietrza, w którym zwiększono procentowy udział tlenu zmniejszając procentowy udział azotu), który pozwoli ci wydłużyć czasy twoich nurkowań.

Wyjazd na wody otwarte ustalany jest indywidualnie, możesz zdecydować się na weekend nad jednym z polskich nurkowisk (jeziora lub zalane kamieniołomy: Zakrzówek w Krakowie, Piechcin koło Pakości, kamieniołom „Koparki” koło Jaworzna, jezioro Narty koło Szczytna czy suwalska Hańcza), lub na wyjazd za granicę (jedziemy na 7 dni, z czego 5 dni jest poświęconych na nurkowanie, w tym 2 dni na nurkowania szkoleniowe a reszta na normalne nurkowania rekreacyjne)

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 850zł, do tego dochodzi e-podręcznik i opłata certyfikacyjna federacji SSI (250 zł). Osobnym kosztem jest wyjazd na wody otwarte zależnie od bieżącej oferty instruktora i od decyzji kursanta. Przykładowy wyjazd na weekend w Polsce to koszt rzędu 500zł.

Co obejmuje cena?

Wypożyczenie butli nurkowej i ładowanie powietrzem na wszystkie nurkowania szkoleniowe. Wypożyczenie akcesoriów nurkowych potrzebnych na nurkowaniach kursowych: bojka nurkowa, szpulka, kompas, latarka, tabliczka nurkowa. Wynajem pozostałego sprzętu nurkowego jest płatny osobno.

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Wszystkie nurkowania wykonasz w ciągu jednego wyjazdu. Jest zalecane przeczytanie rozdziałów podręcznika dotyczących typów nurkowań, które wykonamy na kursie. Przed nurkowaniami zrobimy pełną odprawę omawiającą wszystkie aspekty danego nurkowania i powtórzymy całą niezbędną wiedzę na to nurkowanie. Instruktor będzie nadzorował proces planowania nurkowania i przebiegu elementów szkoleniowych przewidzianych na nurkowaniu. Z założenia jednak będzie on obserwatorem nurkowania i nie będzie w nie ingerował (chyba, że zaistnieje taka konieczność, na przykład ze względu na bezpieczeństwo nurków). Po nurkowaniu omówimy wszystkie elementy jego i podsumujemy wszystkie istotne aspekty.

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji SSI?

SSI to obecnie najbardziej prężna i zdobywająca popularność marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz tam bazę nurkową zrzeszoną w federacji SSI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu SSI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. SSI bardzo przykłada się do cyfryzacji całego procesu – całą teorię, test sprawdzający i rejestrację wykonujemy już tylko ONLINE. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

Otrzymasz certyfikat SSI Advanced Adventurer uprawniający do nurkowania do 30m głębokości.

Z czym warto połączyć kurs SSI Advanced Adventurer?

Jeżeli kurs wykonamy w Polsce lub planujesz nurkować w naszej strefie klimatycznej, warto rozważyć połączenie kursu AA z kursem – specjalizacją Dry Suit (nurkowanie w suchym skafandrze). Dojdą wtedy dwa nurkowania – ćwiczenie umiejętności nurkowych w odniesieniu do używania suchego skafandra (skafander gazo i wodoszczelny, pod którym ciało nurka pozostaje suche przez cały czas nurkowania, skafander pozwala nurkowi założyć dodatkową odzież ochronną, która zapewnia komfort termiczny przez całe nurkowanie). Dodatkowo 100zł koszt kursu i około 250zł certyfikat potwierdzający uprawnienia SSI Dry Suit.

https://orginalcialis.comhttps://medikal.blognokta.com/maxmen.php