2024-06-29 Bałtyk – Władysławowo

Wyprawa wrakowa z Władysławowa – Georg Buchner

Jedziemy nurkować wrakowo z Władysławowa. Wypływamy znaną i lubianą przez nas jednostką „Thorr”.

Georg Buchner jest naszym najmłodszym bałtyckim wrakiem. To wspaniała, okazała jednostka leżąca na dnie o głębokości ok. 40m. Z racji swojej wielkości może być eksplorowana już przez nurków na poziomie Advanced (wrak leży na burcie, płytsza burta znajduje się na głębokości ok. 25m), ale zdecydowanie przyda się tu DEEP, Nitroks, albo i DPV + uprawnienia TEC. Wrak jest OGROMNY – 150m. Ciężko jest to ogarnąć w ciągu jednego nurkowania. Galerie, galeryjki, ogromne ładownie, majestatyczna nadbudówka – to godziny spędzone pod wodą! Georg zatonął w trakcie holowania na złom, był przygotowany już do złomowania – oczyszczony ze wszystkich ruchomych i lekkich elementów. To zarówno świetne pole do działania dla doświadczonego nurka jak i dobry poligon do zdobycia doświadczenia wrakowego.

To może być Twoja okazja do dokończenia kursu wrakowego.

Dlaczego chcesz pojechać z nami? Jesteśmy prawdziwymi wariatami wrakowymi, mamy ogromne doświadczenie w organizacji wypraw wrakowych, korzystamy zawsze z najlepszych baz organizujących wypłynięcia na wraki. Mamy dobry „know-how”, jesteśmy zawsze przygotowani na różne scenariusze i jesteśmy chętni by pomóc ci zrealizować satysfakcjonujące nurkowania. U nas masz zapewnione: wszystkie opłaty i pozwolenia do wykonania nurkowań, omówienie rysu historycznego, planu i charakterystyki wraku, ustalenie planu nurkowań, obsługę i pomoc na pokładzie, zestaw tlenowy i opiekę instruktora na pokładzie i na wodzie.

Pamiętaj, że to Bałtyk, pogoda na nim zmienia się dość szybko. Rejs może zostać odwołany w piątek przed wyjazdem (pełny zwrot kosztów).

Rekomendowany standardowy „dress code” 😉 – suchy skafander, bojka, błyskacz (przynajmniej jeden na dwóch nurków), przyrząd do cięcia, doświadczenie na Bałtyku nie jest obowiązkowe.

Cena za 2 dni nurkowania – 1450zł

Cena obejmuje
– 4 nurkowania z Thorra
– ładowanie powietrzem między nurkowaniami

Cena nie obejmuje
– kosztów transportu (ok. 200zł)
– kosztów noclegów
– wypożyczenia sprzętu nurkowego

Plan wyjazdu
Wyjazd Nurbusem w piątek 28.06 z Warszawy, zameldowanie na kwaterach w godzinach wieczornych.
Sobota 29.06 – 2 nurkowania, potem wspólne posiedzenie i pojedzenie w nadmorskiej knajpce.
Niedziela 30.06 – 2 nurkowania z rana i powrót do W-wy.

Zapisy i więcej informacji: kuba@nurklub.pl

Zapisy i więcej informacji: tel. 501-744-477, kuba@nurklub.pl