2024-05-04 Bałtyk – Łeba

Majówkowe wyprawy wrakowe z Łeby Hanterem

Nasza propozycja „bliskich” wraków z Łeby na majówkę 2024:

  • Betonowiec (przy dnie 30m) – wrak statku transportującego cement – 1914r.
  • S-50 torpedowiec z 1888r (przy dnie 32m) – zatonęła podczas sztormu w 1914r.
  • Junkers Ju-88 (przy dnie 28m) – jeden z nielicznych bombowców leżących w dostępnej dla większości nurków części Bałtyku. Nieźle zachowany bombowiec, który spadł do wody w trakcie lotu szkoleniowego w 1943r. Ju-88 był bohaterem 6. odcinka serialu dokumentalnego „Wraki Bałtyku”.
  • Margareta (przy dnie 15m) – ładnie zachowany, leżący na lewej burcie statek towarowy.
  • Svanhild (przy dnie 22m) – kolejny bardzo ciekawy płytki wrak drobnicowca zatopionego 1944r. Duży, „rozrzucony” wrak, który stał się domem dla bogatego życia podwodnego.

Ze względu na głębokość minimalne uprawnienia na tą wyprawę to Advanced (AOWD). Tę wyprawę polecam początkującym wrakowcom, którzy chcą zdobyć doświadczenie na Bałtyku i odkryć uroki nurkowań wrakowych na pełnym morzu. Nurkowania są łatwe, warunki pod wodą w tej części morza są zwykle bardzo przyjemne, dobra przejrzystość wody. Do tego, na płytszych wrakach zaskoczyła nas ilość życia podwodnego. Momentami czuliśmy się jakbyśmy nurkowali w jakimś Adriatyku czy Morzu Czerwonym.

Dlaczego chcesz pojechać z nami? Jesteśmy prawdziwymi wariatami wrakowymi, mamy ogromne doświadczenie w organizacji wypraw wrakowych, korzystamy zawsze z najlepszych baz organizujących wypłynięcia na wraki. Mamy dobry „know-how”, jesteśmy zawsze przygotowani na różne scenariusze i jesteśmy chętni by pomóc ci zrealizować satysfakcjonujące nurkowania. U nas masz zapewnione: wszystkie opłaty i pozwolenia do wykonania nurkowań, omówienie rysu historycznego, planu i charakterystyki wraku, ustalenie planu nurkowań, obsługę i pomoc na pokładzie, zestaw tlenowy i opiekę instruktora na pokładzie i na wodzie.

HANTER to jest jednostka szybka i wygodna. Zabiera do dwunastu nurków z pełnym, podwójnym zapasem gazów, jest winda dla nurków, jest WC, jest gdzie schować się przed złą pogodą, wypić herbatę, zjeść kanapkę. Kapitan Hantera, Jarek Stachewicz, jest świetnym gospodarzem na łodzi i zawsze miło ugaszcza wszystkich na pokładzie.

Hanter – na pokładzie

Pamiętaj, że to Bałtyk, pogoda na nim zmienia się dość szybko. Rejs może zostać odwołany w piątek przed wyjazdem (pełny zwrot kosztów).

Na jednostce nie ma sprężarki, przyjeżdżamy na miejsce nabici od razu na dwa nurkowania (z odpowiednim zapasem gazów). Po sobotnich nurkach nabijamy butle w Gdyni.

Rekomendowany standardowy „dress code” 😉 – suchy skafander, bojka, błyskacz (przynajmniej jeden na dwóch nurków), przyrząd do cięcia, doświadczenie na Bałtyku nie jest obowiązkowe.

Cena – 950zł

Cena obejmuje
– 4 nurkowania z Hantera
– obsługę bieżącą na łodzi, podstawowy serwis sprzętu, pomoc w przygotowaniu i planowaniu nurkowań

Cena nie obejmuje
– kosztów transportu (zależnie od ilości chętnych, rzędu 150-200zł)
– kosztów noclegów (przykładowy koszt noclegu w pensjonacie u Eli – 140zł/weekend)
– kosztów ładowania powietrzem lub innymi gazami (zgodnie z cennikiem bazy CTN Piórewicz)
– wypożyczenia sprzętu nurkowego

Plan wyjazdu
Wyjazd Nurbusem w czwartek z Warszawy, zameldowanie na Łebie w godzinach wieczornych.
W piątek nurkowania na głębokich/dalekich wrakach: https://nurklub.pl/baltyk-terra/
W sobotę i w niedzielę po 2 nurkowania na wybranych wrakach w okolicach Łeby. Powrót do domu po niedzielnych nurkowaniach.

Zapisy i więcej informacji: tel. 501-744-477, kuba@nurklub.pl

Życie na wraku