SSI Deep Diver – nurkowanie głębokie

Zachwyciła cię wielka głębia i chcesz zobaczyć co jest dalej? Chcesz przeć w głąb i zwiększać ograniczające cię limity, a co najważniejsze – umiejętności.  Dla wszystkich, dla których głębokość, jaką zapewnia kurs podstawowy, stała się niewystarczająca, polecamy szkolenie Deep Diver.

ZAPISZ SIĘ!

Na czym polega kurs SSI Deep Diver?

W trakcie trwania kursu zapoznasz się z limitami i ograniczeniami, jakie będą obowiązywać ze względu na poziom wyszkolenia, sprzęt jakim się posługujesz oraz warunki, w jakich przyjdzie ci nurkować. Nauczysz się poprawnie planować i wykonywać bezpiecznie nurkowanie głębokie. Odbycie takiego szkolenia pozwala zasadniczo zwiększyć możliwości i dojść do pogranicza nurkowań rekreacyjnych i dekompresyjnych.  Szkolenie zwiększa zasięg pod wodą, pozwala na odwiedzanie większej ilości wraków i ciekawych miejsc, ale jednocześnie nakłada większą odpowiedzialność.

Z czego składa się kurs?

Kurs SSI Deep Diver  składa się z wiedzy, umiejętności i techniki związanych z nurkowaniem głębokim:

  • planowanie, organizacja, procedury, techniki, problemy i ryzyko związane z nurkowaniem głębokim (choroba dekompresyjna, narkoza azotowa)
  • czynniki ryzyka i przegląd tabel dekompresyjnych przystanki bezpieczeństwa i procedury awaryjnej dekompresji
  • specjalistyczny sprzęt: dodatkowe, niezależne źródła oddychania, boje sygnalizacyjne, liny opustowe i urządzenia do kontroli pływalności
  • procedury związane z lataniem po nurkowaniu i nurkowaniu na wysokości
  • komory dekompresyjne

W ramach praktyki przewidziane są 4 nurkowania na wodach otwartych do głębokości 40m np. Jezioro Hańcza

Zakresy głębokości poszczególnych nurkowań:

nurkowanie szkoleniowe Nr 1 i Nr 2: 20-30m.
nurkowanie szkoleniowe Nr 3 i Nr 4: 30-40m.

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 600zł, do tego dochodzi podręcznik i opłata certyfikacyjna federacji SSI (250 zł). Osobnym kosztem jest wyjazd na wody otwarte zależnie od bieżącej oferty instruktora i od decyzji kursanta. Przykładowy wyjazd nad j. Hańcza to koszt rzędu 400zł.

Co obejmuje cena?

Zajęcia teoretyczne i praktyczne. Nurkowania na wodach otwartych, wykład, omówienia przed i po nurkowaniach. Przygotowanie teoretyczne i użycie w praktyce dodatkowych, niezależnych źródeł powietrza, strzelanie boi w toni.

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Wszystkie nurkowania wykonasz w ciągu jednego wyjazdu. Przed nurkowaniami zrobimy wykład, a także pełną odprawę omawiającą wszystkie aspekty danego ćwiczenia i nurkowania, powtórzymy całą niezbędną wiedzę na to nurkowanie. Instruktor będzie nadzorował proces planowania nurkowania i przebiegu elementów szkoleniowych przewidzianych na nurkowaniu. Z założenia jednak będzie on obserwatorem nurkowania i nie będzie w nie ingerował (chyba, że zaistnieje taka konieczność, na przykład ze względu na bezpieczeństwo nurków). Po nurkowaniu omówimy wszystkie elementy jego i podsumujemy wszystkie istotne aspekty.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

  • Po pozytywnym zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat Deep Diver.
  • Twój certyfikat pozwali Ci na planowanie, organizowanie i nurkowanie bezdekompresyjne na głębokościach od 18 do 40 metrów.