SSI Dive Guide

Jesteś już doświadczonym nurkiem i nie wiesz co dalej? Masz za sobą dużo wypraw i specjalizacji? Myślisz poważnie aby szkolić innych, rozwijać się w zawodzie nurka i zostać instruktorem? Czas pójść krok do przodu. Czas na kurs SSI Dive Guide.

ZAPISZ SIĘ!

Na czym polega kurs SSI Dive Guide?

Przewodnik nurkowy to bardzo obszerny kurs i wstęp do świata PRO, gdzie Przewodnicy to pomocnicy instruktorów w trakcie kursów, to przewodnicy nurkowi dla certyfikowanych nurków i organizatorzy wyjazdów. Kurs obejmuje rozległą teorię, naukę zarządzania kursantami, prezentacje ćwiczeń z kursu OWD, zaliczenia sprawności fizycznych i tzw. staż divemasterski (zarządzanie grupą nurków, prowadzenie wycieczek podwodnych, asystowanie przy kursie, rozwiązywanie problemów pod wodą).

Z czego składa się kurs?

Kurs składa się z 3 modułów, które obejmują:

        Sesje Teoretyczne – zakończone egzaminem 8 przedmiotów
        Sesje umiejętności pływackich i nurkowych
        Sesje praktyczne – zajęcia na wodach otwartych

Podczas kursu powinieneś reprezentować wysoki poziom umiejętności nurkowania, posiadać wiedzę z teorii nurkowania na poziomie instruktorskim, przejść przeszkolenie w zakresie pomocy Instruktorowi podczas prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz, najważniejsze, powinieneś być w stanie przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo innych płetwonurków znajdujących się pod Twoją opieką. Powinieneś posiadać taki poziom wyszkolenia, z którego wynikać będzie, iż potrafisz zająć się nie tylko sobą ale także innymi płetwonurkami.

Przygotowując się do egzaminu z teorii będziesz mieć do dyspozycji tradycyjny podręcznik, serię filmów szkoleniowych, wykłady i prezentacje prowadzone przez instruktora.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym.

Wyjazdy na wody otwarte i wszystkie zaliczenia basenowe ustalane są indywidualnie.

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 1800zł , do tego dochodzi zestaw podręczników i pomocy do nauki (1000zł).

Co obejmuje cena?

Wypożyczenie butli nurkowej i ładowanie powietrzem na wszystkie nurkowania szkoleniowe. Wypożyczenie akcesoriów nurkowych potrzebnych na nurkowaniach kursowych: bojka nurkowa, szpulka, kompas, latarka, tabliczka nurkowa. Wynajem pozostałego sprzętu nurkowego jest płatny osobno. Od kandydata na DM oczekuje się, że będzie miał w większości skompletowany własny sprzęt.C

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

  • towarzyszenie studentom kursu Open Water Diver przy pośrednim nadzorze Instruktora
  • samodzielne kierowanie studentami kursu Open Water Diver w czasie wycieczki w ramach nurkowań szkoleniowych kursu Open Water Diver
  • przeprowadzania nurkowań SSI Try Scuba
  • towarzyszenia studentom podczas nurkowań Advanced Open Water oraz nurkowani na kursach specjalistycznych
  • ogólne nadzorowanie zarówno szkolenia jak i zajęć pozaszkoleniowych (poprzez planowanie, organizowanie i kierowanie nurkowaniami).
  • pomoc  instruktorowi  w szkoleniu płetwonurków w wodach zamkniętych i otwartych