Powrót nad Hańczę

rodzinny wypoczynek połączony z nurkowaniem 18-20/10/2019

Mierkinie – j. Hańcza

Hańcza to przede wszystkim malownicza i spektakularna suwalska morena. Pięknie pofałdowany krajobraz przykryty zielenią pól i lasów. W wielu zagłębieniach małe jeziorka. I ona, królowa polskich jezior – Hańcza.

ZAPISZ SIĘ!

Październikowy weekend nad Hańczą dla nas oznacza powrót do naszego ulubionego Domu Gościnnego nad Hańczą. Miejsce to wydaje się być wprost idealnym miejscem na spędzenie jesiennych wieczorów w suwalskiem. Kontemplacja przyrody nabierającej złotych kolorów, wieczory spędzone przy ognisku by potem przenieść się do zacisza domowego i wyłożyć nogi w stronę kominka to jest właśnie to. Do tego poprawiająca się z dnia na dzień wizura.
Suwalskie pagórki, lasy, bezdroża, głazy naniesione przez lodowiec – wszystko to skąpane w jesiennych promieniach słońca – z pewnością jest odpowiednim kandydatem na najbardziej malownicze okoliczności przyrody.
W suwalskiem z pewnością warto odwiedzić wspaniałe wiadukty w Stańczykach. Będziemy wybierać się nad inne jeziora, zwiedzać piękną przyrodę. Może wyskoczymy nad jezioro Mamry i tam zaliczymy nurka? A sama Hańcza? Hańcza od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród braci nurkowej. Dla mnie to o tyle ciekawe miejsce, że zapewnia pełen przegląd nurkowych wrażeń – jest tu wiele możliwości nurkowań dla ultragłębinowców (zatopione poniżej 30m historyczne łodzie rybackie, tzw. „dłubanki”), są piękne ścianki dla umiarkowanych głębinowców, można też znakomicie bawić się w przedziale od powierzchni do termokliny. Bardzo rzadko się zdarza, by na Hańczy spotkała nas zła wizura.
Wyjazd ten przede wszystkim skupia się na miłym spędzeniu czasu w gronie przyjaciół, znajomych i rodzin w tych pięknych okolicznościach. Oprócz nurkowania tu i ówdzie, zachęcamy do spacerów, zwiedzania okolicy i do zabaw na świeżym powietrzu. Dom Gościnny w Mierkinie jest nastawiony na rodzinne pobyty, jest miejsce do zabaw, do uprawiania sportów, warto też zabrać psa!

Plan wyjazdu

18/10 – przyjazd do Domu Gościnnego w Mierkinie 7 – dla przyjeżdżających wcześniej planowane jest 1 nurkowanie. Kolacja, integracja.

19/10 – po śniadaniu udajemy się na nurkowania od strony północnej z terenu gospodarstwa. Jest możliwość wypożyczenia platformy i transportu nurków na nowe, niezbadane lokacje nurkowe. Obiad ok. 16:00. Opcjonalne nurkowanie po obiedzie, czas wolny. Kolacja – jak pogoda pozwoli – w formie ogniska (kiełbaski, gulasz, dodatki).

20/10 – po śniadaniu dwa nurkowania. Opcjonalny obiad (40zł)

Zakwaterowanie

Wracamy do Domu Gościnnego (adres: Mierkinie 7), który wybraliśmy na nasze ulubione miejsce noclegowania nad Hańczą. Dom gościnny to stara leśniczówka przeniesiona na najwyższy szczyt górujący nad jeziorem. Miejsce oferuje spektakularny widok na okolicę, a także bardzo przytulną rodzinną atmosferę. Kominek będzie nam rozświetlał wieczorne posiedzenia i rozprowadzał miłe ciepło po całym domu, który oferuje pokoje ze wspólnymi i osobnymi łazienkami. Pani Małgosia gotuje łącząc tradycyjną kuchnię suwalską z nowoczesnymi przepisami kuchni z różnych zakątków świata. Jedzenie jest przepyszne i nigdy go nie brakuje.

W trakcie wyjazdu opcjonalnie będzie można zanurkować w jeziorze Staw koło Suwałk, w jeziorze Mamry.

Cena ok. 450zł

Nocleg zależnie od pokoju, 55 – 75zł osoba/ noc. Wyżywienie 150zł (2 kolacje, 2 śniadania, obiad). Nurkowanie – 30zł/osoba/dzień nurkowania. Ładowanie ok. 90zł

Cena obejmuje
Noclegi, pełne wyżywienie: śniadania, obiad w sobotę, kolacja w piątek i sobotę – lub ognisko.
Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Kosztów dojazdów, dodatkowe opłaty: Pies 10 – 20zł/doba (zależnie od wielkości 🙂 )
  • Opłat za wjazd na parkingi nad Hańczą
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego,
  • wejść na atrakcje (Stańczyki).

Dodaj komentarz