Hańcza – na nurki i kursy

Kursowy wypad nurkowy nad Hańczę. Kurs SSI OWD i rekreacja.

2-4/09/2022

Błaskowizna – j. Hańcza

Hańcza to przede wszystkim malownicza i spektakularna suwalska morena. Pięknie pofałdowany krajobraz przykryty zielenią pól i lasów. W wielu zagłębieniach małe jeziorka. I ona, królowa polskich jezior – Hańcza.

ZAPISZ SIĘ!

Zapraszamy tym razem do „Sienkiewiczówki” przy bazie Banana Divers, nad Hańczą. Jedziemy głównie kończyć kurs OWD, ale będzie też czas na rekreację i ewentualnie inne kursy (specjalizacje).
Suwalskie pagórki, lasy, bezdroża, głazy naniesione przez lodowiec z pewnością jest odpowiednim kandydatem na najbardziej malownicze okoliczności przyrody.
W suwalskiem z pewnością warto odwiedzić wspaniałe wiadukty w Stańczykach. Będziemy podziwiać piękną przyrodę, warto wziąć rowery, zaplanować czas na dłuższe spacery.
A sama Hańcza? Hańcza od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród braci nurkowej. Dla mnie to o tyle ciekawe miejsce, że zapewnia pełen przegląd nurkowych wrażeń – jest tu wiele możliwości nurkowań dla ultragłębinowców (zatopione poniżej 30m historyczne łodzie rybackie, tzw. „dłubanki”), są piękne ścianki dla umiarkowanych głębinowców, można też znakomicie bawić się w przedziale od powierzchni do termokliny. Bardzo rzadko się zdarza, by na Hańczy spotkała nas zła wizura.

Oprócz kursowania i nurkowania, zachęcamy do:

  • spacerów (grzybobranie!)
  • zwiedzania okolicy nogami i rowerami – piękne ścieżki polami morenowymi, warto też zajrzeć na Turtul, zobaczyć malownicze ruiny Starego Młynu nad Stawem Turtulskim

Plan wyjazdu

piątek – przyjazd do Sienkiewiczówki w godzinach wieczornych. Odprawa. Opcjonalna kolacja

sobota – śniadanie i wyjazd na nurkowania nad jezioro. Po dwóch nurkowaniach powrót do bazy, obiadokolacja, wieczorem teoria OWD, krótka integracja.

niedziela – po śniadaniu przejazd na nurkowania nad jezioro. Około godziny 15:00 zakończenie nurków, pakowanie i powrót do domów.

Hańcza. Mierkinie.

Zakwaterowanie

Wracamy Sienkiewiczówki zaraz obok bazy Banana Divers. Dawno tam nie byliśmy i postanowiliśmy przypomnieć sobie to miejsce. Sienkiewiczówka oferuje pokoje 2,3 osobowe z własnymi łazienkami. Wszystko w dobrym standardzie, na miejscu możliwość wykupienia pełnego wyżywienia (śniadania – 20zł, obiady – 35zł, kolacja 25zł).

Dojazd do Sienkiewiczówki: kierujemy się na Błaskowiznę, w środku miejscowości po prawej stronie znajduje się sklep i bar Nad Hańczą. Tuż przed nim od asfaltu odchodzi droga gruntowa. Skręcamy w nią i jedziemy do samego końca. Tam właśnie znajduje się baza Banana Divers i tam też nad bazą będziemy rozlokowani.

Cena

Nurkowie rekreacyjni – 375zł z wyżywieniem (2 x śniadanie + obiadokolacja w sobotę)

Kursanci OWD – 630zł (nocleg, wyżywienie, wypożyczenie sprzętu, ładowanie butli)

Osoby nienurkujące – 220zł

Cena obejmuje
Nocleg, wyżywienie (sobota śniadanie, obiadokolacja, niedziela śniadanie)
Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Dodatkowych posiłków
  • Kosztów dojazdów, dodatkowego wyżywienia, opłat za zwierzęta
  • Kosztów ładowania butli (ok. 25-35zł/ładowanie), opłat za wjazd na parkingi nad Hańczą (15-20zł) (nie dotyczy kursantów OWD)
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego (nie dotyczy kursantów OWD),
  • wejść na atrakcje (Stańczyki).

ZAPRASZAMY NA KURSY w ten weekend:

  • DRY SUIT – opanuj w weekend nurkowanie w suchym skafandrze i nigdy nie kończ nurkowego sezonu! Kurs przeznaczony także dla nurków świeżo po OWD
  • DEEP DIVER – osiągnij maksymalną głębokość rekreacyjną – 40m!
  • ADVANCED ADVENTURER połączony z suchym skafandrem – kiedy czas przejść z poziomu OWD na kolejny i spróbować nowych kierunków w nurkowaniu, w tym nurkowania na 30m.

Dodaj komentarz