Na grzyby i na nury – jesień nad Hańczą

rodzinny wypoczynek połączony z nurkowaniem 23-25/10/2020

Mierkinie – j. Hańcza

Hańcza to przede wszystkim malownicza i spektakularna suwalska morena. Pięknie pofałdowany krajobraz przykryty zielenią pól i lasów. W wielu zagłębieniach małe jeziorka. I ona, królowa polskich jezior – Hańcza.

ZAPISZ SIĘ!

Zapraszamy do naszego ulubionego Domu Gościnnego nad Hańczą. Ciepły kominek grzejący w salonie. Pysznego jedzenia pod dostatkiem. Najwspanialszy widok na jezioro.
Suwalskie pagórki, lasy, bezdroża, głazy naniesione przez lodowiec – wszystko to skąpane w jesiennych kolorach – z pewnością jest odpowiednim kandydatem na najbardziej malownicze okoliczności przyrody.
Tym razem zachęcamy do zaplanowania wyjazdu z rodziną i przygotowanie się na grzybobranie. Rydze rosną pod domem, w lesie można spotkać dorodne prawdziwki. W okolicznych lasach panuje grzybowe zatrzęsienie! A nurkowo? Obowiązkowe nocne nurkowanie, na pewno ścianki i dłubanki, a może znowu weźmiemy łódź i odwiedzimy kolejne nowe miejsce?

Hańcza od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród braci nurkowej. Dla mnie to o tyle ciekawe miejsce, że zapewnia pełen przegląd nurkowych wrażeń – jest tu wiele możliwości nurkowań dla ultragłębinowców (zatopione poniżej 30m historyczne łodzie rybackie, tzw. „dłubanki”), są piękne ścianki dla umiarkowanych głębinowców, można też znakomicie bawić się w przedziale od powierzchni do termokliny. Bardzo rzadko się zdarza, by na Hańczy spotkała nas zła wizura.
Wyjazd ten przede wszystkim skupia się na miłym spędzeniu czasu w gronie przyjaciół, znajomych i rodzin w tych pięknych okolicznościach. Oprócz nurkowania tu i ówdzie, zachęcamy do spacerów, zwiedzania okolicy i do zabaw na świeżym powietrzu. Dom Gościnny w Mierkinie jest nastawiony na rodzinne pobyty, jest miejsce do zabaw, do uprawiania sportów, warto też zabrać psa!

Zachęcamy do przedłużenia weekendu i przyjechania w piątek rano!

Plan wyjazdu

23/10 – przyjazd do Domu Gościnnego w Mierkinie 7 – w miarę możliwości jedno nurkowanie, późny obiad i czas wolny. Wieczorem ognisko dla chętnych.

24/10 – po śniadaniu jedno nurkowanie. Powrót na wczesny obiad. Po obiedzie czas wolny i nurkowanie nocne w j. Hańcza. Opcjonalna kolacja dla chętnych.

25/10- po śniadaniu nurkowania w j. Hańcza po stronie Domu Gościnnego. Po obiedzie pożegnanie i powrót do domów.

Zakwaterowanie

Wracamy do Domu Gościnnego (adres: Mierkinie 7), który wybraliśmy na nasze ulubione miejsce noclegowania nad Hańczą. Dom gościnny to stara leśniczówka przeniesiona na najwyższy szczyt górujący nad jeziorem. Miejsce oferuje spektakularny widok na okolicę, a także bardzo przytulną rodzinną atmosferę. Kominek będzie nam rozświetlał wieczorne posiedzenia i rozprowadzał miłe ciepło po całym domu, który oferuje pokoje ze wspólnymi i osobnymi łazienkami. Pani Małgosia gotuje łącząc tradycyjną kuchnię suwalską z nowoczesnymi przepisami kuchni z różnych zakątków świata. Jedzenie jest przepyszne i nigdy go nie brakuje.

Cena

Nocleg z wyżywieniem 345zł osoba. Wyżywienie: kolacja piątek, śniadanie i obiadokolacja w sobotę, śniadanie i obiad w niedzelę.

Nurkowanie – 80zł/osoba/weekend

Cena obejmuje
Noclegi, pełne wyżywienie
Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Kolacji (na życzenie) w sobotę – 45zł, dodatkowych opłat: pies 10 – 20zł/doba (zależnie od wielkości 🙂 )
  • Kosztów dojazdów,
  • Kosztów ładowania butli 1,20/litr poj. butli, opłat za wjazd na parkingi nad Hańczą
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego,
  • wejść na atrakcje (Stańczyki).

Dodaj komentarz