Rodzinnie nad Hańczą na majówkę

Majówka – rodzinny wypoczynek połączony z nurkowaniem

29/04-3/05/2021

Mierkinie – j. Hańcza

Hańcza to przede wszystkim malownicza i spektakularna suwalska morena. Pięknie pofałdowany krajobraz przykryty zielenią pól i lasów. W wielu zagłębieniach małe jeziorka. I ona, królowa polskich jezior – Hańcza.

ZAPISZ SIĘ!

Zapraszamy do naszego ulubionego Domu Gościnnego nad Hańczą. Miejsce to wydaje się być wprost idealnym miejscem na spędzenie czerwcowych wieczorów w suwalskiem.
Suwalskie pagórki, lasy, bezdroża, głazy naniesione przez lodowiec – wszystko to skąpane w wiosennych promieniach słońca – z pewnością jest odpowiednim kandydatem na najbardziej malownicze okoliczności przyrody.
W suwalskiem z pewnością warto odwiedzić wspaniałe wiadukty w Stańczykach. Będziemy podziwiać piękną przyrodę, warto wziąć rowery, zaplanować czas na dłuższe spacery.
A sama Hańcza? Hańcza od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród braci nurkowej. Dla mnie to o tyle ciekawe miejsce, że zapewnia pełen przegląd nurkowych wrażeń – jest tu wiele możliwości nurkowań dla ultragłębinowców (zatopione poniżej 30m historyczne łodzie rybackie, tzw. „dłubanki”), są piękne ścianki dla umiarkowanych głębinowców, można też znakomicie bawić się w przedziale od powierzchni do termokliny. Bardzo rzadko się zdarza, by na Hańczy spotkała nas zła wizura.
Wyjazd ten przede wszystkim skupia się na miłym spędzeniu czasu w gronie przyjaciół, znajomych i rodzin w tych pięknych okolicznościach. Oprócz nurkowania tu i ówdzie, zachęcamy do spacerów, zwiedzania okolicy i do zabaw na świeżym powietrzu. Dom Gościnny w Mierkinie jest nastawiony na rodzinne pobyty, jest miejsce do zabaw, do uprawiania sportów, warto też zabrać psa!

Plan wyjazdu

29/04 – przyjazd do Domu Gościnnego w Mierkinie 7 w godzinach popołudniowych. Odprawa.

30/04 – rekreacja – po śniadaniu wyjazd na nurkowania po stronie Błaskowizny . Powrót na obiadokolację. Po obiedzie czas wolny i opcjonalne nurkowanie (nocne) w j. Hańcza. Ognisko powitalne.

1/05 – po śniadaniu nurkowania w j. Hańcza po stronie Domu Gościnnego. Późny obiad i czas wolny – możliwa wycieczka do Stańczyków.

2/05 – po śniadaniu nurkowania w j. Hańcza – strona do ustalenia. Późny obiad, czas wolny lub nurkowania wieczorne.

3/05 – po śniadaniu nurkowanie w j. Hańczy – opcjonalnie wyjazd w stronę Suwałk i nurkowanie w j. Staw. Opcjonalny obiad w Domu Gościnnym i zakończenie imprezy.

Zakwaterowanie

Wracamy do Domu Gościnnego (adres: Mierkinie 7), który wybraliśmy na nasze ulubione miejsce noclegowania nad Hańczą. Dom gościnny to stara leśniczówka przeniesiona na najwyższy szczyt górujący nad jeziorem. Miejsce oferuje spektakularny widok na okolicę, a także bardzo przytulną rodzinną atmosferę. Kominek będzie nam rozświetlał chłodne wieczory. W domu czujemy się jak w rodzinnym schronisku górskim, który oferuje pokoje ze wspólnymi i osobnymi łazienkami. Pani Małgosia gotuje łącząc tradycyjną kuchnię suwalską z nowoczesnymi przepisami kuchni z różnych zakątków świata. Jedzenie jest przepyszne i nigdy go nie brakuje.

W trakcie wyjazdu opcjonalnie będzie można zanurkować w jeziorze Staw koło Suwałk, w jeziorze Mamry.

Cena

Nocleg – 75zł osoba/ noc. Wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja) 75zł/osoba/dzień. Nurkowanie – 30zł/osoba/dzień nurkowania.

Cena obejmuje
Noclegi, pełne wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.
Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Kolacji (na życzenie)/ ogniska (a z jedno przynajmniej zorganizujemy) – 45zł
  • Kosztów dojazdów, dodatkowego wyżywienia, opłat za zwierzęta (pies – 10 – 20zł/doba (zależnie od wielkości 🙂 )
  • Kosztów ładowania butli 1,20/litr poj. butli, opłat za wjazd na parkingi nad Hańczą
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego,
  • wejść na atrakcje (Stańczyki).

Dodaj komentarz