Rodzinnie nad Hańczą

rodzinny wypoczynek połączony z nurkowaniem 17-19/06/2022

Mierkinie – j. Hańcza

Hańcza to przede wszystkim malownicza i spektakularna suwalska morena. Pięknie pofałdowany krajobraz przykryty zielenią pól i lasów. W wielu zagłębieniach małe jeziorka. I ona, królowa polskich jezior – Hańcza.

ZAPISZ SIĘ!

Zapraszamy do naszego ulubionego Domu Gościnnego nad Hańczą. Miejsce to wydaje się być wprost idealnym miejscem na spędzenie czerwcowych wieczorów w suwalskiem.
Suwalskie pagórki, lasy, bezdroża, głazy naniesione przez lodowiec – wszystko to skąpane w wiosennych promieniach słońca – z pewnością jest odpowiednim kandydatem na najbardziej malownicze okoliczności przyrody.
W suwalskie z pewnością warto zabrać rowery i po nurkowaniach zrobić okrążenie wokół Hańczy lub pojeździć polnymi drogami i odkryć wsie zapomniane przez resztę świata, odwiedzić też odwiedzić wspaniałe wiadukty w Stańczykach. A sama Hańcza od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród braci nurkowej. Dla mnie to o tyle ciekawe miejsce, że zapewnia pełen przegląd nurkowych wrażeń – jest tu wiele możliwości nurkowań dla ultragłębinowców (zatopione poniżej 30m historyczne łodzie rybackie, tzw. „dłubanki”), są piękne ścianki dla umiarkowanych głębinowców, można też znakomicie bawić się w przedziale od powierzchni do termokliny. Bardzo rzadko się zdarza, by na Hańczy spotkała nas zła wizura. Do tego ciekawe nurkowania z brzegu blisko domu, gdzie możemy wykonać zarówno ciekawe płytkie nurkowania (bardzo fajne nocne nurkowania wykonaliśmy z tej strony!) jak i poszukać głębi.
Wyjazd ten przede wszystkim skupia się na zakończeniu kursów OWD, podniesieniu uprawnień do poziomu Advanced Adventurer oraz miłym spędzeniu czasu w gronie przyjaciół, znajomych i rodzin w tych pięknych okolicznościach. Oprócz nurkowania tu i ówdzie, zachęcamy do spacerów, zwiedzania okolicy i do zabaw na świeżym powietrzu. Dom Gościnny w Mierkinie jest nastawiony na rodzinne pobyty, jest miejsce do zabaw, do uprawiania sportów, warto też zabrać psa!

Plan wyjazdu

17/06 – przyjazd w godzinach przedpołudniowych do Domu Gościnnego w Mierkinie 7 – w miarę możliwości dwa nurkowania, opcjonalny późny obiad i czas wolny.

18/06 – po śniadaniu wyjazd na dwa nurkowania. Powrót na obiad. Po obiedzie czas wolny i opcjonalne nurkowanie (nocne) w j. Hańcza.

19/06- po śniadaniu nurkowania w j. Hańcza – parkingi „nurkowe” po drugiej stronie jeziora. Po obiedzie nurkowanie nocne.

Zakwaterowanie

Wracamy do Domu Gościnnego (adres: Mierkinie 7), który wybraliśmy na nasze ulubione miejsce noclegowania nad Hańczą. Dom gościnny to stara leśniczówka przeniesiona na najwyższy szczyt górujący nad jeziorem. Miejsce oferuje spektakularny widok na okolicę, a także bardzo przytulną rodzinną atmosferę. Kominek będzie nam rozświetlał wieczorne posiedzenia i rozprowadzał miłe ciepło po całym domu, który oferuje pokoje ze wspólnymi i osobnymi łazienkami. Pani Małgosia gotuje łącząc tradycyjną kuchnię suwalską z nowoczesnymi przepisami kuchni z różnych zakątków świata. Jedzenie jest przepyszne i nigdy go nie brakuje.
W sezonie 2022 wymieniono wszystkie materace w pokojach, więc powinno się nam spać smacznie i kolorowo. 😉

W trakcie wyjazdu opcjonalnie będzie można zanurkować w jeziorze Staw koło Suwałk, w jeziorze Mamry.

Cena – 400zł

Cena obejmuje
Noclegi, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.
Opiekę instruktorów nurkowania, zaplecze techniczne i wsparcie w zakresie nurkowań, animacje rodzinne (na miejscu gramy w: boulle/pentonque, krykieta, piłkę, możemy postrzelać z rekreacyjnego łuku bloczkowego)

Cena nie obejmuje

  • Kolacji (na życzenie)/ ogniska (a z jedno przynajmniej zorganizujemy) – 45zł
  • Kosztów dojazdów, dodatkowe wyżywienie: kolacje/ognisko płatne 25zł. Pies 10 – 20zł/doba (zależnie od wielkości 🙂 )
  • Kosztów ładowania butli (zgodnie z cennikiem Banana Divers, opłat za wjazd na parkingi nad Hańczą
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego,
  • wejść na atrakcje (Stańczyki).

Dodaj komentarz