Jezioro Głębokie – 13-15 sierpnia 2021

Na  weekend sierpniowy zapraszamy na nura do jeziora Głębokiego.

Bardzo malownicze Jezioro Głębokie zajmuje powierzchnię 112,27 ha, można w nim poszukać maksymalnej głębokości 25 m. Jest to twór polodowcowy typu rynnowego. Linia brzegowa jest gęsto porośnięta trzciną pospolitą i sitowiem, a dno – moczarką kanadyjską i wywłócznikiem.

W głębokiej i przejrzystej wodzie żyje wie­le gatunków ryb. Są tu gruntowe płocie i oka­załe leszcze. Jest sporo szczupaków, węgorzy, okoni, karpi, linów, wzdręg. Trafiają się też sandacze i sieje.

Nurkowałem w Głębokim kilka lat temu i zrobiło na mnie kapitalne wrażenie, to raczej jezioro do płytkiej eksploracji, warto w nim skupić się na przyjemnych wycieczkach po rozległym obszarze litoralu, płytkim pasie dna, gdzie występuje bogata roślinność i naprawdę imponujące życie towarzyskie ryb. 🙂 Szczególnie nocne nurkowanie wspominam jako jedne z lepszych w moim życiu. W życiu nie widziałem takiej ilości węgorzy.

To kolejna okazja aby oderwać się od codzienności  i odpocząć wśród lubuskiego krajobrazu.

Plan wyjazdu

13/08 – przyjazd do miejscowości Głębokie, zakwaterowanie w Pensjonacie pod Strzechą  oraz wieczorna integracja dla chętnych.

14/08 – po śniadaniu nurkowanie w jeziorze Głębokim , wieczorem ognisko, biesiada itp

15/08 – po śniadaniu  dwa nurkowania i wyjazd do Warszawy.

Zakwaterowanie

Gościć nas będzie pensjonat Pod Strzechą położony w maleńkiej wiosce Głębokie. GŁĘBOKIE to niewielka, lecz bardzo atrakcyjna miejscowość letniskowa malowniczo położona wśród lasów i jezior. Czyste powietrze, woda, ryby, piękne lasy pełne grzybów i łownej zwierzyny, a także zdrowa żywność od miejscowych rolników to wspaniałe warunki do wypoczynku.

Cena

Cena za 2 noclegi ze śniadaniami  wraz z pakietem nurkowym to 390 PLN od osoby nurkującej.

Cena obejmuje
Noclegi, wyżywienie: śniadania
Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Kosztów dojazdów, dodatkowego wyżywienia (dostępne w restauracji pensjonatu)
  • Kosztów ładowania butli:

15l – 25 zl

18l – 30zl

Twin 40 zl

  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego

ZAPRASZAMY!