Złota Kulka na jesień

Nurkowisko „Nemo w Kulce” – 15-16/10/2022

Nurkowisko „Nemo w Kulce” położone jest nad jeziorem Łęskim niedaleko Szczytna. To tak zwane bliskie Mazury. Wystarczy niecałe trzy godziny jazdy by znaleźć się w miejscu odciętym od reszty świata, w ciszy głębokiego lasu otaczającego piękne jezioro. To tu można poszukać grzybów, można wybrać się na rowerową wycieczkę, zasiąść wieczorem przy kominku i pograć w planszówki.

Dla zainteresowanych nauka strzelania z łuku bloczkowego!

ZAPISZ SIĘ!

Jezioro Łęsk  to akwen  polodowcowy, typu rynnowego o stromo opadającym dnie.  Nieliczne wypłacenia występują w południowej części jeziora, a dno jest piaszczyste lub żwirowo piaszczyste. Na jeziorze znajduje się mała wyspa. Wzdłuż brzegów jeziora możemy spotkać zatopione drzewa. Ilość miejsc wejścia do wody ograniczona, a brzegi jeziora są w większości wysokie i strome, porośnięte lasem.

Możemy w jeziorze zobaczyć takie gatunki ryb jak leszcz, płoć, okoń, szczupak, krąp, ukleja, wzdręga, węgorz czy miętus. Jezioro znane jest z ścianki iłowej zaczynającej się od 12 metra a kończącej na około 30 metrze!

Nemo w Kulce

Plan wyjazdu

14/10 – przyjazd do Kulki, zakwaterowanie w ośrodku Nemo, kolacja i wieczorna integracja dla chętnych.

15/10 – po śniadaniu nurkowania w jeziorze Łęsk, obiad w ośrodku a  wieczorem „koło dyskusyjne”, planszówkowy wieczór. Dla chętnych nocne zanurzenie/ bania i kąpiel w jeziorze.

16/10 – po śniadaniu  dwa nurkowania w jeziorze Łęsk lub w j. Narty, po obiedzie wyjazd do Warszawy.

Zakwaterowanie

Nemo w Kulce to doskonała baza na weekendowe wypady nurkowe. Samochody zostają na ośrodkowym parkingu i od tej chwili przez cały weekend poruszamy się między trzema punktami: jezioro, namioty do klarowania sprzętu, budynek mieszkalny – wszystko w odległości kilkunastu kroków od siebie. To tu organizujemy Nurkowy Festiwal Mocy.

Ośrodek Nemo w Kulce położony jest w  sąsiedztwie lasu i blisko Rezerwatu Przyrody Kulka.  Plaża z bezpośrednim dostępem do jeziora Łęsk oraz malownicze widoki tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, która sprzyja prawdziwemu odpoczynkowi z dala od zgiełku aglomeracji.

Cena

Cena za 2 noclegi z wyżywieniem wraz z pakietem nurkowym to 390 PLN od osoby nurkującej (360zł dla osoby nienurkującej)

Cena obejmuje

  • Noclegi, wyżywienie: śniadania, obiady i kolacje.
  • Opiekę i pomoc w zakresie planowania, organizacji nurkowania

Cena nie obejmuje

  • Kosztów dojazdów, dodatkowego wyżywienia
  • Kosztów ładowania butli 2zł/litr poj. butli
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego

ZAPISZ SIĘ!