Kulka na wiosnę

Nurkowisko „Nemo w Kulce” – 16-18/04/2021

Nurkowisko „Nemo w Kulce” położone jest nad jeziorem Łęskim niedaleko Szczytna.

ZAPISZ SIĘ!

Jezioro Łęsk  to akwen  polodowcowy, typu rynnowego o stromo opadającym dnie.  Nieliczne wypłacenia występują w południowej części jeziora, a dno jest piaszczyste lub żwirowo piaszczyste. Na jeziorze znajduje się mała wyspa. Wzdłuż brzegów jeziora możemy spotkać zatopione drzewa. Ilość miejsc wejścia do wody ograniczona, a brzegi jeziora są w większości wysokie i strome, porośnięte lasem.

Powierzchnia jeziora wynosi 116,5 ha, średnia głębokość 11 metrów, a  maksymalna głębokość to 39 metrów. Jezioro ma 1 klasę czystości wody.  Zbiornik charakteryzuje się się zimną, przejrzystą i dobrze natlenioną wodą przez cały rok dlatego w partiach przybrzeżnych jeziora, wzdłuż jego brzegów występuje bujna roślinność. Możemy tam zobaczyć niektóre gatunki ryb jak leszcz, płoć, okoń, szczupak, krąp, ukleja, wzdręga, węgorz czy miętus. Jezioro znane jest z ścianki iłowej zaczynającej się od 12 metra a kończącej na około 30 metrze!

Kulka to legendarne już miejsce nurkowych spotkań, tylko 2,5h jazdy z Warszawy i znajdujemy się w miejscu odciętym od cywilizacji, schowanym w leśnej głuszy nad brzegiem pięknego jeziora. Tu się zwyczajnie najlepiej odpoczywa od życia w mieście. Ośrodek nigdy nie jest zatłoczony, odpoczywamy głównie w gronie nurków. Samochody zostają na ośrodkowym parkingu i od tej chwili przez cały weekend poruszamy się między trzema punktami: jezioro, namioty do klarowania sprzętu, budynek mieszkalny – wszystko w odległości kilkunastu kroków od siebie. To tu organizujemy Nurkowy Festiwal Mocy.

Nemo w Kulce

Plan wyjazdu

16/04 – przyjazd do Kulki, zakwaterowanie w ośrodku Nemo  oraz wieczorna integracja dla chętnych. Opcjonalna kolacja dla chętnych.

17/04 – po śniadaniu nurkowania w jeziorze Łęsk, obiad w ośrodku a  wieczorem „koło dyskusyjne”. Dla chętnych nocne zanurzenie/ bania i kąpiel w jeziorze.

18/04 – po śniadaniu  dwa nurkowania w jeziorze Łęsk lub w j. Narty, po obiedzie wyjazd do Warszawy.

J. Łęsk

Zakwaterowanie

Wracamy do ośrodka Nemo. Ośrodek ten położony jest w  sąsiedztwie lasu i blisko Rezerwatu Przyrody Kulka.  Plaża z bezpośrednim dostępem do jeziora Łęsk oraz malownicze widoki tworzą niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, która sprzyja prawdziwemu odpoczynkowi z dala od zgiełku aglomeracji.

Cena

Cena za 2 noclegi z wyżywieniem wraz z pakietem nurkowym to 290 PLN od osoby nurkującej.

Cena obejmuje

  • Noclegi, wyżywienie: śniadania, obiady i sobotnia kolacja.
  • Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Kosztów dojazdów, dodatkowego wyżywienia jak obiady czy kolacje
  • Kosztów ładowania butli 1,50/litr poj. butli
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego

ZAPISZ SIĘ!