Egipt, Marsa Alam – nurkowania No Limit 4-11/03/2023

Marsa Alam to nie Dahab i nie półwysep Synaj. Tu nurkowanie wygląda zupełnie inaczej. Zwłaszcza nurkowanie w ramach pakietu No-Limit.

Południe egipskiego wybrzeża to bardzo rozbudowana rafa koralowa z masą zakamarków, grotek, jaskinek, korytarzy, do których można wpłynąć. Są tu także zatoczki i zatoki pełne pięknej flory i fauny. Tutaj dno nie opada gwałtownie ale można znaleźć też znaczną głębokość. To stąd szybko i łatwo możemy dotrzeć na znane i lubiane miejsca nurkowe (które wypada zobaczyć i wyrobić sobie o nich zdanie).

Dolphin House – dom delfinów reklamowany jako miejsce, gdzie często je można spotkać. Nie zawsze jednak mamy to szczęście, ale nie ma co się martwić, bo nawet bez delfinów to miejsce jest rewelacyjne. Piękna laguna z bogatą rafą, do tego kilka wspaniałych tuneli w rafie, którymi możemy przemknąć na drugą stronę laguny. Zaraz obok są całkiem sympatyczne majestatyczne rafowe „filary”, przy których możemy wykonać kolejne nurkowanie.

Elphinstone – ogromne wypiętrzenie rafy na otwartym morzu. Jak się patrzy na ilustracje pokazujące kształt wypiętrzenia, ma się wrażenie, że jest to ogromny wrak statku, który został przykryty całkowicie rafą. To tutaj można zmierzyć się z głębią, płynąc wzdłuż ogromnych pionowych płaszczyzn, poczuć magię nurkowania w prądzie, pooglądać często pojawiające się samotne, duże zwierzaki. Ba, nawet czasem rekiny.

Abbu Ghusun – Hamada – Jedyny wrak w tej części wybrzeża. Leży blisko parku narodowego Wadi El Gemal. Dojedziemy w to miejsce samochodami, wykonamy tutaj 2 nurkowania, a na obiad będziemy mogli zawitać do beduińskiej wioski leżącej przy widowiskowej plaży porośniętej lasem namorzynowym.

Wadi El Gemal

A co oznacza nurkowanie w ramach pakietu „No Limit”?

To co lubimy najbardziej – nielimitowane nurkowania na rafie obok bazy nurkowej czyli tyle razy, ile nam się tylko podoba w ramach wykupionych 5 dni nurkowań. 🙂

Po śniadaniu przenosimy się do pobliskiej bazy nurkowej Ducks Diving Superior, przygotowujemy sprzęt na nurkowanie i zaraz znajdujemy się w wodzie! W ciągu dnia możemy wykonać tyle nurkowań, ile nam się tylko będzie chciało. Przerwa na obiad w hotelu i znowu możemy wskakiwać do wody, na kolejne nurkowania! Baza oddalona jest od hotelu dosłownie trzy minuty spacerkiem.

Aurora Bay to bardzo przyjemna zatoczka z bardzo bogatą rafą, na której można spędzić wszystkie pięć dni nurkowań. Zatoczka pozwala ukryć się przed wysokim zafalowaniem, jeżeli na otwartym morzu dokazują fale. Aurora Bay odwiedzają od czasu do czasu delfiny czy żółwie. Są też ciekawe zakamarki gdzie można poprzyglądać się odpoczywającym na piasku płaszczkom (Blue Spotted Stingray).

Dodatkową opcją jest dokupienie przynajmniej jednej lub dwóch wycieczek na dalsze lokacje nurkowe. Wtedy wypłyniemy na cały dzień i z dużej łodzi wykonamy co najmniej dwa nurkowania na przykład na Elphinstone albo na Dolphin House, albo pojedziemy na nurkowania na wraku Hamada – Abbu Ghusun obok parku Wadi El Gemal.

Ramowy plan wyjazdu

 1. dzień – przelot do Marsa Alam, transfer do hotelu Aurora Bay Resort busem i zameldowanie. Wolny wieczór, integracja.
 2. dzień – Odprawa i rejestracja w bazie nurkowej. Zapoznanie się z zasadami funkcjonowania bazy i korzystania z pakietu no-limit. Możemy też zostać zabrani na pierwsze nurkowanie sprawdzające z lokalnym przewodnikiem. Kolejne nurkowania już wykonujemy według własnego planu i układu.
 3. dzień – nurkowania no limit aż do obiadu. Po obiedzie relaks, albo… znowu nurkowania!
 4. dzień – nurkowania no limit aż do obiadu. Po obiedzie relaks, albo… znowu nurkowania!
 5. dzień – nurkowania no limit aż do obiadu. Po obiedzie relaks, albo… znowu nurkowania!
 6. dzień – nurkowania no limit aż do obiadu. Po obiedzie relaks, albo… znowu nurkowania!
 7. dzień – suszenie sprzętu, relaks.
 8. dzień – powrót do Polski.

Dwa z wybranych dni zaproszę Was na opcjonalne, dodatkowo dokupowane nurkowania: całodniowe z łodzi (Elphinstone, Dolphin House), albo z brzegu (Wadi El Gemal – Hamada)

Zakwaterowanie

Hotel Aurora Bay Resort

Centrum nurkowe znajduje się na jednym z końców uroczej zatoki Aurora Bay, na brzegu której leży nasz Hotel. Otwarty w 2010r złożony jest z trzynastu budynków podzielonych na mniejsze sekcje mieszkalne otaczające kompleks basenów z pool barem w części centralnej. Przy zatoce funkcjonuje hotelowa plaża z plażowym barem z prostą gastronomią. Mamy zapewnione wyżywienie i napoje w formule All Inclusive. Przez cały okres pobytu w zasadzie nie musimy się nigdzie ruszać, tylko do wody i z wody. 🙂

Cena: 5200zł (w tym 3001,80zł przelot i nocleg zgodnie z ceną na dzień 23/09/2022)

W cenie zawarte jest:

 • przelot i nocleg w hotelu Aurora Bay Resort w formule All Inclusive, w pokojach dwuosobowych. (Wyjazd i pobyt w hotelu organizowane są przez Coral Travel Cena 3001,80zł na dzień 23/09/2022)
 • pakiet nurkowań No Limit.
 • opieka polskiego instruktora i przewodnika, pomoc w planowaniu nurkowań rekreacyjnych, wsparcie merytoryczne i teczniczne.

W cenie nie uwzględniono:

 • wizy turystycznej płatnej na lotnisku (25 USD)
 • wyżywienia poza hotelem
 • kosztów wynajmu sprzętu nurkowego (skontaktuj się wcześniej w celu ustalenia szczegółów, pakiety sprzętu dla kursantów oferujemy w specjalnych cenach)
 • opcjonalnych, dodatkowych nurkowań z łodzi, z brzegu. Przykładowa dopłata do wypłynięcia na nurkowania na Dolphin House – 50 Euro, Abbu Ghusun – 30 Euro.
 • ubezpieczenia podróżnego i nurkowego (oba obowiązkowo wykupujemy).

Warunki rezerwacji:

 • Zaliczka 50% w dniu rezerwacji
 • Dopłata pozostałej kwoty na 30 dni przed wyjazdem.
 • Paszport ważny 6 miesięcy, licząc od daty powrotu do Polski.
 • Ważny certyfikat nurkowy prosimy zabrać na wyjazd
 • Ważny certyfikat szczepień COVID lub dodatkowo płatne testy przeciw COVID na miejscu.

ZAPRASZAMY NA KURSY na tym wyjeździe:

 • OWD (zakończenie kursu – wody otwarte) – dokończ kurs OWD rozpoczęty w Polsce, w Deepspocie i zrób pierwsze nurkowania w niesamowitych warunkach egipskich raf!
 • DEEP DIVER – osiągnij maksymalną głębokość rekreacyjną – 40m!
 • ADVANCED ADVENTURER – kiedy czas przejść z poziomu OWD na kolejny i spróbować nowych kierunków w nurkowaniu, w tym nurkowania na 30m.