Open Water Diver – pierwszy stopień nurkowy

Podstawowy kurs nurkowania, od którego zaczniesz swoją przygodę w podwodnym świecie.

Kurs nurkowania w Deepspot, idealne warunki do szkolenia. Pełny zakres głębokości, zawsze dobra pogoda i temperatura.

Czas zacząć swoją przygodę podwodną. Co cię czeka?

  • 9 sesji basenowych (nie, to nie jest błąd – nie 5 sesji, a 9 sesji), pomiędzy nimi omówienia, montaż sprzętu, omawianie elementów sprzętu, procedur nurkowych, planowania i rejestrowania nurkowań w nurkowym logbooku.
  • 2 sesje na wodach otwartych, uzupełniające kurs o wiedzę dotyczącą planowania nurkowań w wodach otwartych, korzystania ze skafandrów nurkowych, dobierania balastu, nawigacji podwodnej, omówienie charakterystyki nurkowań w typowych bazach nurkowych.
  • część teoretyczna w twoim domu – nauka poprzez aplikację eLearning, zobacz demo nauki online SSI Open Water Diver.

Ile to zajmuje czasu?

Zwykle kurs zamkniemy w ciągu 4 dni! To nie muszą być po kolei następujące po sobie dni, ale im gęściej ułożymy zajęcia, tym szybciej będziesz się cieszyć certyfikatem? Pamiętaj, że ostatni dzień wymaga od nas wyjazdu na wody otwarte. W Polsce okresem idealnym do zrealizowania nurkowań w wodach otwartych są miesiące od maja do października, choć najprzyjemniej pod wodą jest w okresie od czerwca do września. Jeżeli jednak będziesz mieć ochotę – te nurkowania możesz zrealizować osobno, w dowolnym terminie, lub nawet na wyjeździe za granicę.

Nurklub to szkoła autorska. Tutaj szkoli się tylko indywidualnie! Plan kursu układany jest pod kursanta/kursantów, przy czym maksymalnie na kursie może być 3 uczestników, a preferowane są zespoły maks dwuosobowe.

Gdzie będziesz się uczyć?

Po pierwsze – nauka zaczyna się w domu, od teorii online. Spotkania organizacyjne, czy informacyjne wykonujemy online za pomocą platform Google Meet/ Microsoft Teams/Zoom.

Po drugie, wszystkie nurkowania basenowe wykonamy w basenie Deepspot – Mszczonów. To jedyny obiekt w Polsce, który zapewni ci możliwość pełnego przećwiczenia wszystkich umiejętności nurkowych w idealnych warunkach przez cały rok. Do tego już na początkowym etapie będziesz mieć dostęp do pełnego zakresu głębokości, do jakiej uzyskasz uprawnienia kończąc kurs podstawowy. Nie bawmy się w żadne miejskie pływalnie, naukę nurkowania na głębokości metr pięćdziesiąt!

Deepspot to pełen zakres głębokości i możliwości poznania praw rządzących światem podwodnym.

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 2700zł (wariant dla 1 osoby). W to masz wliczone:

  • 9 sesji basenowych w Deepspot, realizowanych w systemie 3×3 (3 sesje w jeden dzień)
  • Cały sprzęt nurkowy, łącznie z podstawowym ekwipunkiem ABC (maska, fajka, płetwy). Ty musisz mieć jedynie strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Nie zachęcam do zakupu jakiejkolwiek części sprzętu nurkowego przed ani w trakcie kursu. To kwestia mocno indywidualna i w trakcie kursu będę starać przekazać ci wskazówki odnośnie klucza dobierania sprzętu, ale generalnie wszystkim kursantom polecam by z zakupami poczekać do zakończenia kursu a nawet zrobić kilka nurkowań na wypożyczonym sprzęcie by poznać swoje oczekiwania wobec sprzętu.
  • Dostęp do nauki online, test sprawdzający wiedzę teoretyczną i opłatę certyfikacyjną federacji SSI.

Osobnym kosztem jest wyjazd na wody otwarte zależnie od bieżącej oferty wyjazdowej i od decyzji kursanta. Najszybszą i najtańszą opcją jest jednodniowy wyjazd na nurkowisko „Honoratka” koło Konina, koszty obecnie oscylują w kwocie 500zł (każdorazowo jest to ustalane i potwierdzone z kursantami przed wyjazdem, obejmuje to koszty dojazdu, zapewnienia sprzętu, opłaty do wniesienia w nurkowej bazie, ładowanie butli).

Jak to będzie wyglądać?

  • Umawiamy się na 3 „zjazdy” w Deepspocie, gdzie każdego dnia spędzamy około 6-7 godzin, w tym 3 godziny w wodzie. Między nurkowaniami omawiamy sprzęt, montaż, demontaż, techniki nurkowe, sposoby planowania nurkowań, itd. To mogą być zarówno i pory przedpołudniowe jak i popołudniowe w dni robocze lub niedziele po południu.
  • Przykładowy wariant harmonogramu dla osób pracujących. Pierwsze spotkanie we wtorek po g. 16:00, wejście do wody o 17:00. Koniec zajęć w wodzie o 21:00. Omówienie po nurkowaniach i zakończenie ok. 21:30. Czwartek – wejście do wody o 17:00, koniec o 22:00. Niedziela, spotkanie na miejscu o 13:00, zakończenie części teoretycznej krótkim testem sprawdzającym, wejście do wody o 15:00. Zakończenie zajęć w wodzie najdalej o 20:00. Omówienie i zakończenie kursu o 20:30. Wyjazd na wody otwarte w sobotę lub niedzielę. Na miejscu meldujemy się ok. 9:30-10:00. Sprawy organizacyjne, przygotowanie sprzętu. Wejście do wody o 11:30. Po 1 nurkowaniu co najmniej godzinna przerwa, przygotowanie sprzętu na kolejne wejście. 2 nurkowanie o 13:30, zakończenie zajęć o 15:00.

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Stawiam na bardziej indywidualne podejście do szkolenia i wolę skupiać się na jednym kursie, ewentualnie na małych grupach, po dwie, trzy osoby maksymalnie. Mamy wtedy dużo czasu na przećwiczenie umiejętności i powtórki. W razie czego nie mam też problemu by dołożyć dodatkową sesję basenową tylko po to by kursant mógł nabyć odpowiednie przygotowanie do nurkowań w wodach otwartych. W trakcie kursu wykraczam często poza minimum programowe, doskonalimy podstawowe umiejętności nurkowe: utrzymywanie pływalności (kontrola czy opadamy czy wynurzamy się w trakcie nurkowania), prawidłowe nawyki dobrego nurka (odpowiednia pozycja ciała w trakcie nurkowania, świadoma obsługa sprzętu nurkowego tak by działał najlepiej i najdłużej, techniki udoskonalające: pływanie nurkową żabą, zawisanie w toni. Omawiamy też kwestie jak stawiać pierwsze kroki pod wodą po kursie, na co uważać przy planowaniu nurkowań.

Deepspot to przede wszystkim ogromna przestrzeń.

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji SSI?

SSI to obecnie najbardziej prężna i zdobywająca popularność marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz bazę nurkową zrzeszoną w federacji SSI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu SSI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. SSI bardzo przykłada się do cyfryzacji całego procesu – całą teorię i rejestrację wykonujemy już tylko ONLINE, do rejestrowania swoich postępów będziesz używać aplikacji MySSI, która jest obecnie najciekawszym rozwiązaniem mobilnym dla nurków. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

Pierwszy certyfikat uzyskasz po zakończeniu części basenowej i teorii. Certyfikat Indoor Diver potwierdza, że posiadasz już umiejętności do samodzielnego nurkowania bez opieki instruktora ale tylko w obiektach typu Deepspot. Stąd jednak jest już krótka droga do pełnych uprawnień Open Water Diver. Wystarczą dwa szkoleniowe nurkowania na wodach otwartych by móc nurkować bez instruktora na całym świecie. Najlepsze jest to, że nie musisz się spieszyć z zaliczeniem części z wodami otwartymi. Część basenową i teorię możesz zrobić nawet w środku zimy a potem zrobić nurkowania na wodach otwartych w sezonie letnim.

Zacznij swoją przygodę w Deepspot

Kontakt w sprawie szkolenia:
tel. 501-744-477
email: kuba@nurklub.pl

Jak zacząć kurs:
1. Skontaktuj się ze mną. Umówimy się na krótkie spotkanie online. Omówimy program, odpowiem na wszystkie twoje pytania związane ze szkoleniem. Zaplanujemy tok zajęć i harmonogram płatności (nigdy nie musisz płacić z góry za całość!).
2. Jeżeli zaakceptujesz warunki, wystarczy wpłacić na podane przeze mnie konto zaliczkę 500zł by otrzymać dostęp do nauki online i rozpocząć kurs.
3. Po otrzymaniu dostępu rejestrujesz się na stronie federacji SSI, uzupełniasz swoje dane i rozpoczynasz swoją naukę. Witaj na kursie!

Do zobaczenia na kursie!