PADI DIVEMASTER

Kurs PADI DIVEMASTER

Jesteś już doświadczonym nurkiem i nie wiesz co dalej? Masz za sobą dużo wypraw i specjalizacji? Myślisz poważnie aby szkolić innych, rozwijać się w zawodzie nurka i zostać instruktorem? Czas pójść krok do przodu. Czas na kurs PADI DIVEMASTER.

ZAPISZ SIĘ!

Na czym polega kurs PADI Divemaster?

Divemaster to bardzo obszerny kurs i wstęp do świata PADI PRO, gdzie Divemasterzy to pomocnicy instruktorów w trakcie kursów, to przewodnicy nurkowi dla certyfikowanych nurków i organizatorzy wyjazdów. Kurs obejmuje rozległą teorię, naukę zarządzania kursantami, prezentacje ćwiczeń z kursu OWD, zaliczenia sprawności fizycznych i tzw. staż divemasterski (zarządzanie grupą nurków, prowadzenie wycieczek podwodnych, asystowanie przy kursie, rozwiązywanie problemów pod wodą).

Z czego składa się kurs?

Kurs Divemaster składa się z 3 modułów, które obejmują:

        Sesje Teoretyczne – zakończone egzaminem 8 przedmiotów
        Sesje umiejętności pływackich i nurkowych
        Sesje praktyczne – zajęcia na wodach otwartych

Podczas kursu powinieneś reprezentować wysoki poziom umiejętności nurkowania, posiadać wiedzę z teorii nurkowania na poziomie instruktorskim, przejść przeszkolenie w zakresie pomocy Instruktorowi podczas prowadzenia zajęć szkoleniowych oraz, najważniejsze, powinieneś być w stanie przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo innych płetwonurków znajdujących się pod Twoją opieką. Powinieneś posiadać taki poziom wyszkolenia, z którego wynikać będzie, iż potrafisz zająć się nie tylko sobą ale także innymi płetwonurkami.

Przygotowując się do egzaminu z teorii będziesz mieć do dyspozycji tradycyjny podręcznik, serię filmów szkoleniowych, wykłady i prezentacje prowadzone przez instruktora.

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym.

Wyjazdy na wody otwarte i wszystkie zaliczenia basenowe ustalane są indywidualnie.

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 1800zł , do tego dochodzi zestaw podręczników i pomocy do nauki (1000zł). Po zdaniu egzaminu kandydat uiszcza opłatę rejestracyjną PADI PRO, dzięki której otrzymuje aktywny status profesjonalisty (obecnie jest to 101 Euro netto) . Opłata wnoszona jest do federacji co roku. Osobnym kosztem są  wyjazdy na wody otwarte zależnie od bieżącej oferty instruktora i od decyzji kursanta. Przykładowy wyjazd na weekend w Polsce to koszt rzędu 400zł. Dodatkowo obowiązkowy certyfikat pierwszej pomocy EFR 450zł. Kurs powinien się zakończyć w ciągu 12 miesięcy.

Co obejmuje cena?

Wypożyczenie butli nurkowej i ładowanie powietrzem na wszystkie nurkowania szkoleniowe. Wypożyczenie akcesoriów nurkowych potrzebnych na nurkowaniach kursowych: bojka nurkowa, szpulka, kompas, latarka, tabliczka nurkowa. Wynajem pozostałego sprzętu nurkowego jest płatny osobno. Od kandydata na DM oczekuje się, że będzie miał w większości skompletowany własny sprzęt.C

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji PADI?

PADI to największa i najbardziej rozpoznana marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz tam bazę nurkową zrzeszoną w federacji PADI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu PADI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

  • towarzyszenie studentom kursu Open Water Diver przy pośrednim nadzorze Instruktora PADI
  • samodzielne kierowanie studentami kursu Open Water Diver w czasie wycieczki w ramach nurkowań szkoleniowych kursu Open Water Diver
  • przeprowadzania nurkowań PADI Discover Local Diving- przeprowadzania nurkowań PADI Discover Scuba Diving
  • towarzyszenia studentom podczas nurkowań Advanced Open Water oraz nurkowani na kursach specjalistycznych
  • ogólne nadzorowanie zarówno szkolenia jak i zajęć pozaszkoleniowych (poprzez planowanie, organizowanie i kierowanie nurkowaniami).
  • pomoc  instruktorowi  w szkoleniu płetwonurków w wodach zamkniętych i otwartych
  • prowadzenie kursu i certyfikowanie Skin Divers