PADI Enriched Air Diver – Nitrox (Nitroks)

Jeśli byłeś w sytuacji, w której musiałeś zakończyć wspaniałe nurkowanie szybciej niż chciałeś, gdyż limit bezdekompresyjny zmusił cię do tego, jeśli myślisz o tym aby zostać pod wodą dłużej niż jest to możliwe, to po odpowiednim treningu i przy użyciu odpowiedniej mieszanki gazu możesz cieszyć się dłuższym nurkowaniem bez narażenia się na chorobę dekompresyjną.  To właśnie oferuje ci nitrox, czyli wzbogacone powietrze!

Już teraz możesz wykonać pierwszy krok w stronę nurkowań dekompresyjnych robiąc kurs nitroksowy.

ZAPISZ SIĘ!

Na czym polega kurs PADI EAN?

Na kursie dowiesz się jak samodzielnie planować nurkowania na NITROXie z wykorzystaniem tabel oraz komputera nurkowego, analizować skład mieszanki oddechowej w butli oraz metody jej przygotowania. Poznasz także procedury, zasady bezpieczeństwa, korzyści jakie niesie używanie NITROXu a także zagrożenia.

Kurs Enriched Air Diver:

  • pozwoli Ci nurkować na mieszankach oddechowych z podwyższoną zawartością tlenu (np. EAN32, EAN 36).
  • pozwoli Ci rozpocząć dalszą drogę szkolenia na kolejnych zaawansowanych  stopniach nurkowań na wzbogaconym powietrzu

Z czego składa się kurs?

Kurs PADI Enriched Air Diver  wymaga opanowania bardzo bogatego materiału teoretycznego, jest pierwszym krokiem wprowadzającym do nurkowań technicznych, kurs może odbyć się „na sucho” – bez wchodzenia do wody.

Na kursie dowiesz się między innymi:

  • Co to jest „wzbogacone powietrze”?
  • Jaka jest główna zasada i po co korzysta się z wzbogaconego powietrza?
  • Jaki wpływ na limity bezdekompresyjne ma wzbogacone powietrze?
  • Jaki wpływ na bezpieczeństwo nurkowania ma w wzbogacone powietrze w limitach bezdekompresyjnych?
  • Jaki wpływ na narkozę azotową ma wzbogacone powietrze?

Ile to kosztuje?

Kurs standardowo kosztuje 200zł, do tego dochodzi podręcznik i opłata certyfikacyjna federacji PADI (250 zł).

Co obejmuje cena?

Materiały szkoleniowe oraz wykład z teorii.

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

W przypadku kursu EAN nie ma wymogu przeprowadzenia nurkowań szkoleniowych, gdyż użycie nitroksu nie wpływa w żaden szczególny sposób na przebieg nurkowania poza jego ewentualną długością uzależnioną od głębokości i „mocy” mieszanki. Praktyka obejmuje jedynie użycie analizatora tlenowego tak by każdy posiadacz uprawnienia umiał sprawdzić butlę nurkową pod względem zawartej w nim mieszanki. Uczulamy na tym kursie by zawsze domagać się kontroli składu mieszanki w udostępnianej do nurkowania butli z deklarowaną mieszanką EAN. To nie chodzi tylko o skontrolowanie, czy dostajesz to, za co płacisz. Tu chodzi o twoje bezpieczeństwo!

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji PADI?

PADI to największa i najbardziej rozpoznana marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz tam bazę nurkową zrzeszoną w federacji PADI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu PADI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

Otrzymasz certyfikat PADI Enriched Air Diver uprawniający do nurkowania bezdekompresyjnego na mieszankach gazowych ze zwiększoną wartością procentową tlenu maksymalnie do 40%.