PADI Freediver – nurkowanie swobodne

Szukasz nowych wyzwań, chcesz poczuć wolność i stan nieważkości? A może zainspirował cię film „Wielki Błękit”? Kurs PADI Freediver otworzy Ci drzwi do nowego podwodnego świata – świata jednego oddechu!

Na czym polega kurs PADI Freediver?

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą poćwiczyć swoje umiejętności nurkowania na wstrzymanym powietrzu. Podczas kursu poszerzysz zakres swoich umiejętności pływackich, poznasz techniki, które ułatwią Ci zwiedzanie podwodnego świata. Dowiesz się, co się z Tobą dzieje gdy przebywasz pod wodą na wstrzymanym oddechu. Nauczysz się uruchamiać procesy fizjologiczne, które pozwolą Ci przebywać pod wodą jak najdłużej.

Nauczysz się technik oddechowych i relaksacyjnych.

Poznasz jak Twój organizm reaguje na zmniejszający się zapas tlenu i wzrastający poziom CO2.

Z czego składa się kurs?

Kurs PADI BASIC FREEDIVER jest częścią kursu Freediver, rozwija wiedzę i umiejętności w zakresie podstawowego bezdechu stacjonarnego, dynamicznego bezdechu

 Kurs składa się z:

– 4 lub 5 zajęć basenowych – łącznie 5 – 6 h w wodzie

– 4 lub 5 sesji teoretycznych – łącznie ok 5 – 6 h

– 4 lub 5 sesji praktycznych „suchych” – łącznie ok 5 – 6 h 

 Wymagania zaliczeniowe:

– przepłyniecie pod wodą min 25m na jednym oddechu

– wstrzymanie oddechu na min 90 sek

– umiejętności techniczne, asekuracja, ratownictwo,

Kurs PADI FREEDIVER – możesz kontynować zajęcia po kursie BASIC i zaliczając Wody Otwarte zdobywasz stopień PADI Freediver. Kurs składa się z 4 sesji  na wodach otwartych.

Wymagania zaliczeniowe:

– zanurzenie ze stałym balastem na min 10m – max 16m (osoby do 18 lat max 15m)

– umiejętności techniczne, asekuracja, ratownictwo

Kurs PADI ADVANCED FREEDIVER poszerza wiedzę i umiejętności oraz rozwija w zakresie bezdechu stacjonarnego, dynamicznego bezdechu, swobodnego nurkowania i stałej swobody freedivingu w zakresie 16-24 metrów.  Kurs przeznaczony jest dla osób, które pozytywnie ukończyły kurs PADI FREEDIVER i chcą kontynuować swoją edukację.

Rozwiniesz swoją wiedzę  na temat zaawansowanych technik i sprzętu używanego we freedivingu.
Nauczysz się technik relaksacyjnych, a także udoskonalisz statykę i dynamikę. 
Podczas sesji na wodach otwartych będziesz ćwiczyć coraz głębsze zanurzenie, procedury ratownicze i partnerskie. 

 Wymagania zaliczeniowe:

– przepłyniecie pod wodą min 50 m na jednym oddechu ( poniżej 18 lat 40m)

– wstrzymanie oddechu na 2 min 30 sek ( poniżej 18 lat 2 min)

– zanurzenie ze stałym balastem 20 m -24m ( poniżej 18 lat 15m)

Ile to kosztuje?

PADI BASI FREEDIVER:

– grupa 3 osoby 650 PLN za osobę  (+ wejścia na basen !)

– grupa  4-5 osobowa 600 PLN za osobę

– grupa  6 osobowa 550 PLN

PADI FREEDIVER

– grupa 3 osobowa  650 PLN za osobę

– grupa 4-5 osobowa 600 PLN za osobę

– grupa 6 osobowa 500 PLN za osobę

Co obejmuje cena?

Zajęcia teoretyczne i praktyczne. Nurkowania na basenie, wodach otwartych, wykład, omówienia przed i po nurkowaniach.

Cena nie obejmuje certyfikatu. Koszt  wraz z podręcznikiem  elektronicznym PADI Freediver Touch na wszystkie poziomy szkoleń PADI Freediver  – tylko w języku angielskim (kupujesz tylko raz!) – 280 PLN  lub sam certyfikat – 180 PLN

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Wszystkie nurkowania wykonasz w ciągu jednego wyjazdu. Przed nurkowaniami zrobimy wykład, a także pełną odprawę omawiającą wszystkie aspekty danego ćwiczenia i nurkowania, powtórzymy całą niezbędną wiedzę na to nurkowanie. Instruktor będzie nadzorował proces planowania nurkowania i przebiegu elementów szkoleniowych przewidzianych na nurkowaniu. Z założenia jednak będzie on obserwatorem nurkowania i nie będzie w nie ingerował (chyba, że zaistnieje taka konieczność, na przykład ze względu na bezpieczeństwo nurków). Po nurkowaniu omówimy wszystkie elementy jego i podsumujemy wszystkie istotne aspekty.

Co oznacza, że szkolenie jest wykonywane według programu federacji PADI?

PADI to największa i najbardziej rozpoznana marka wśród wszystkich federacji szkolących nurków. W każdym zakątku świata możesz spodziewać się, że znajdziesz tam bazę nurkową zrzeszoną w federacji PADI lub honorującą jej uprawnienia. Szkolenie według systemu PADI oznacza, że uczysz się według konkretnego standardu zdobywania umiejętności. Federacja dokłada starań by szkolenia cały czas rozwijać i poprawiać tak by wszyscy mogli uczyć się bezpieczniej i lepiej jak stać się doskonałymi nurkami. Federacja także kontroluje instruktorów nurkowania i reaguje na wszystkie zgłoszenia odstępstw od norm szkolenia, jakie zgłoszą kursanci. Dzięki temu masz gwarancję, że kurs, w którym weźmiesz udział, będzie prowadzony na najwyższym poziomie i bez żadnych skrótów.

Jakie uprawnienia otrzymam po kursie?

  • Po pozytywnym zakończeniu kursu otrzymasz certyfikat PADI Freediver
  • Twój certyfikat pozwali Ci na planowanie, organizowanie i nurkowanie na wstrzymanym oddechu.