2020.07.19. Nurklubowy Piknik nad j. Piaseczno

Zapowiada się przyjemny ciepły weekend, nad Łęczną ma być ładne słoneczko. Czas wybrać się na nurkowanie, piknikowanie i grillowanie. Nurklubowy wypad na niedzielę to przede wszystkim nurkowania, ale też możliwość zrobienia kursu na suchy skafander, rozpoczęcia kursu AOWD.
A między nurkami zrobimy sobie wspólnie grilla, urządzimy sobie zawody z łucznictwa i porelaksujemy się nad wodą wystawiając ryjki do słonka.
Koszty?
opłata bazowa: 30zł, opieka instruktorska 30zł, ładowanie butli 20-30zł zależnie od pojemności butli. Wypożyczenie sprzętu zgodnie z cennikiem Nurklubu i Nurkowego Rancza.
Plan wyjazdu:
wyjazd z W-wy w okolicach 8:00, na miejscu k. 10:00.
Zarejestrowanie nurków, podział nurków i planowanie nurkowań.
Nurkowania do późnego wieczora, w międzyczasie grill i zawody łucznicze o Złote Jabłko!!!!

Jezioro Piaseczno to jedno z najbliższych nurkowisk od Warszawy. Dojazd trasą lubelską zajmuje dwie godziny z małym hakiem. Lokalna baza nurkowa oferuje wszystkie wygody: wiaty, stoły do skręcania sprzętu, wypożyczalnię sprzętu, sprężarkownię, a nawet miejsce na namiot, grilla i prisznice (chyba już otwarte)!

Prosto z bazy mamy dostęp do kilku tras nurkowych z zatopionymi artefaktami (kajak, holownik, żaglówka), całkiem fajny litoral przy brzegu i jest też możliwość dotarcia do najgłębszych partii jeziora – ponad 30m.

Możliwy transport Nurbusem lub dobieramy się w samochody.