Jezioro Piaseczno – nurkowy piknik rodzinny 23.07.2022

Zapraszam was na jednodniowy wypad rodzinny z nurkowaniem w tle.

Jezioro Piaseczno znajduje się ok. 200km od W-wy, w kierunku na Lublin, tuż za Łęczną. Dojazd zajmuje około 2,5g.
To kolejny wypad z serii „Jeziora ziemi polskiej”, choć nad tym jeziorem bywaliśmy w przeszłości. Dużo ludzi jednak nie zna dobrze tego jeziora i nie wie, że funkcjonują nad nim co najmniej trzy bazy nurkowe z bardzo przyzwoitym zapleczem dla nurków. Tym razem odwiedzamy nową i świetnie rozwijającą się bazę PROFUNDAL Leszka „Leona” Staniaka z Lublina. SZCZEGÓŁY NT BAZY
Na miejscu stoły do skręcania sprzętu, sprężarka, warsztat, namiot, miejsca noclegowe, toaleta. Baza dysponuje łódką, którą może transportować nurków na najgłębszy punkt jeziora (38m), przy samej bazie dostępne są platformy, tory przeszkód i piękna strefa litoralu, gdzie buszują sumiki karłowate.

Według opisu bazy:
„Tor podwodny nad jeziorem powstał w 2000 roku. Cześć obiektów została zatopiona przez nie istniejący klub Octopus z Lublina. W 2014 roku powstała baza Profundal. Istniejący tor poprawiliśmy i co jakiś czas dodajemy w wyznaczonym kwadracie nowe konstrukcje. Wszystko po to, aby uatrakcyjnić nurkowanie w Jeziorze Piaseczno. Całość toru znajduje się na głębokości nie przekraczającej 20 m. Każdy element połączony jest z kolejnym liną poręczową. Idealny tor szkoleniowy i ciekawe konstrukcje platform. Tor dedykowany konfiguracji Sidemount, która jest bardzo popularna w bazie. Do dyspozycji płetwonurków jest łódź desantowa, która transportuje ekipy na środek jeziora, gdzie można przy linie opustowej zanurzyć się do głębokosci 38 metrów.”


Plan nurkowiska przy bazie Profundal.

Plan wyjazdu:
Na miejscu meldujemy się między 10:00 a 11:00, robimy co najmniej dwa nurkowania, pomiędzy nimi, piknikujemy, grillujemy, odpoczywamy z rodzinami.
Także brać: sprzęt nurkowy, kosze piknikowe, koce, rodziny i coś na grilla.

Opłaty:
20zł wstęp do bazy nurkowej (10zł za osobę nienurkującą)
30zł klubowe wyjazdowe (pobierane od osoby nurkującej)
1,80zł za litr pojemności ładowanej butli.
Żarełko i piknikowe specjały we własnym zakresie (ustalimy wspólnie kwestie związane z grillem, grillowaniem i grillowanymi rzeczami)

Pytania, zgłoszenia: kuba@nurklub.pl
501-744-477