Szkolenia


Szczegóły

Try Scuba

To jeszcze nie kurs, ale pierwsza okazja do zasmakowania nurkowania. Jeżeli nie wiesz, czy nurkowanie to aktywność dla ciebie. Jeżeli chcesz spróbować bez zobowiązań, wybierz jednorazową sesję Try Scuba by przekonać się na czym współczesne nurkowanie polega.

Sesja Try Scuba (intro nurkowe) obejmuje jedno nurkowanie pod opieką instruktora. Najczęściej umawiamy się na basenie Deepspot, sesja obejmuje wstępne szkolenie teoretyczne, zapoznanie się ze sprzętem i opiekę pod wodą.

Open Water Diver (Kurs podstawowy)

Rozpocznij swoją przygodę z nurkowaniem od tego kursu. Kurs Open Water Diver to podstawowy kurs nurkowania, po którym uzyskasz uprawnienia do nurkowania do osiemnastu metrów.

Kurs obejmuje 5 sesji basenowych, 5 sesji teoretycznych i 4 nurkowania na wodach otwartych.

SSI Advanced Adventurer (Kurs zaawansowany)

Następny krok w twojej karierze nurkowej. Czujesz już, że nurkowanie to będzie ważna część twojego życia i chcesz poszerzyć swoją wiedzę: docierać do głębiej położonych miejsc, dowiedzieć się, w którą stronę możesz się rozwijać jako nurek. Czas na SSI Advanced Adventurer. To pięć nurkowań, każde inne, każde pokazuje ci inne oblicze tego sportu.

Kurs obejmuje 5 nurkowań na wodach otwartych wraz z omówieniami przed i po nurkowaniach. To mogą być: nurkowanie głębokie, nurkowanie nawigacyjne, nurkowanie wrakowe, nurkowanie ze skuterem podwodnym, doskonałą pływalność, nurkowanie nocne, nurkowanie z łodzi, itd.

Rescue Diver (Nurek ratownik)

Masz już spore doświadczenie nurkowe, pewnie już masz sporo własnego sprzętu. Zauważasz różne sytuacje i zachowania przed jak i w trakcie nurkowań, które mogą wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo nurkowania. Czas podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się jak podnieść bezpieczeństwo swoich nurkowań i zwracać uwagę na różne zjawiska i okoliczności, które mogą doprowadzić od niebezpiecznych sytuacji. Czas nauczyć się, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Rescue Diver to obszerna teoria związana z bezpieczeństwem nurkowania, psychologią ratownictwa i omawianiem różnych zagrożeń płynących z różnych zachować nad i pod wodą. Do tego obszerne sesje w wodzie – dwa dni ćwiczeń z ratownictwa i realizacja scenariuszy symulujących różne wypadki w trakcie nurkowań. Kurs połączony jest z nienurkowym kursem pierwszej pomocy przedmedycznej Emergency First Rescue.

Dive Guide

A więc wybierasz ścieżkę profesjonalisty. Chcesz by nurkowanie stało się czymś więcej niż tylko miłym spędzaniem wolnego czasu. Rozważasz kurs instruktora nurkowania, albo chcesz prowadzić wyjazdy i wycieczki dla nurków. Chcesz zostać Przewodnikiem Nurkowym.

Ten kurs to bardzo obszerny kurs i wstęp do świata PRO, to możliwość wspierania instruktorów w trakcie kursów, to możliwość prowadzenia wycieczek dla certyfikowanych nurków i organizowania wyjazdów. Kurs obejmuje rozległą teorię, naukę zarządzania kursantami, prezentacje ćwiczeń z kursu OWD, zaliczenia sprawności fizycznych i tzw. staż divemasterski (zarządzanie grupą nurków, prowadzenie wycieczek podwodnych, asystowanie przy kursie, rozwiązywanie problemów pod wodą)

FREEDIVER

Szukasz nowych wyzwań, chcesz poczuć wolność i stan nieważkości? A może zainspirował cię film „Wielki Błękit”? Kurs Freediver otworzy Ci drzwi do nowego podwodnego świata – świata jednego oddechu! Kurs przeznaczonych jest dla osób, które chcą poćwiczyć swoje umiejętności nurkowania na wstrzymanym powietrzu. Podczas kursu poszerzysz zakres swoich umiejętności pływackich, a dzięki odpowiedniemu sprzętowi poznasz techniki, które ułatwią Ci zwiedzanie podwodnego świata.

SPECJALIZACJE NURKOWE

Dry Suit (nurkowanie w suchym skafandrze)

Nurkowanie w chłodnej lub zimnej wodzie nie musi oznaczać braku komfortu termicznego, nic tak nie odbiera ochoty od nurkowania jak niewyschnięta zimna pianka, zacinający deszczyk i wizja nalewającej się chłodnej wody za kołnierz pianki. Tak nie musi być! Zacznij nurkować w suchym skafandrze, nie kończ sezonu w Polsce wraz z końcem lata i nurkuj cały rok.

Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Limitem nurkowań rekreacyjnych jest głębokość 40m. Jest to znaczna głębokość. Stań przy dziesięciopiętrowym bloku i spojrzyj do góry. Taki blok ma zwykle 30-35 metrów wysokości. A Ty posiadając te uprawnienia sięgniesz czterdziestu metrów. Dlaczego chcesz tam dotrzeć? Zwykle dla wraków, bo te najciekawsze i zachowane w dobrym stanie leżą głębiej. Są też miejsca nurkowe, które kuszą głębią – Blue Hole, Bells w Dahabie na przykład. Dowiedz się jak planować i wykonywać bezpiecznie nurkowania na graniczną głębokość dla nurkowań rekreacyjnych. Zdobądź uprawnienia Deep Diver.

Enriched Air Diver (nurkowanie na wzbogaconym powietrzu – nitroks)

Nitroks czyli wzbogacone powietrze: mieszanka oddechowa, w której standardową wartość procentową tlenu (21%) podwyższamy do maksymalnie 40%, co powoduje, że nasz organizm nasyca się mniej azotem a więc może przebywać pod wodą dłużej. Jednak zwiększanie tlenu ma swoje ograniczenia i wady. O nich dowiesz się na kursie – specjalizacji SSI Nurkowanie na wzbogaconym powietrzu. Zapraszamy.


Wreck Diver (nurkowanie wrakowe)

Czy wiesz, że nasze Morze Bałtyckie jest jednym z najbardziej „zawraczonych” akwenów na świecie – zagęszczenie wraków zalegających na dnie tego morza jest niesamowite! Do tego znakomita część znajduje się na głębokościach dostępnych nurkom. Jeśli chcesz  odkrywać i eksplorować zatopione statki, rozbite samoloty i zagubione pod powierzchnią wody skarby ta specjalizacja jest właśnie dla ciebie.
U nas kurs możesz zrobić w wariancie uproszczonym (2 nurkowania) pozwalającym na nurkowania wrakowe bez penetracji wnętrz wraków i w wariancie rozszerzonym (Advanced Wreck Diving) – w ramach tego kursu przygotowujemy kandydata do penetracji wraków, ćwiczymy umiejętności potrzebne na bałtyckich wyprawach wrakowych. Dzielimy się naszym bogatym doświadczeniem w nurkowaniu wrakowym i dajemy zdecydowanie więcej niż wymagane podstawy kursu.

DPV Diver (nurkowanie ze skuterem podwodnym)

Skuter podwodny to doskonały kompan długich nurkowań, w ramach których musimy pokonać pod wodą dłuższy dystans. Jeżeli zdarza ci się wykonywać nurkowania, w ramach których musisz nieźle się nakombinować by starczyło ci gazu oddechowego i czasu w ogóle – czas na zapoznanie się ze skuterem podwodnym. Tylko z nim odniesiesz sukces!
U nas zapoznasz się z bardziej zaawansowanymi jednostkami jak Suex, Seacraft, które wykorzystywane są przez doświadczonych nurków w ramach wymagających nurkowań wrakowych i dekompresyjnych.


aeczane.com/geciktirici-kremler/