Szkolenia

Discover Scuba Diving (Odkryj nurkowanie)/ Try Dive

To jeszcze nie kurs, ale pierwsza okazja do zasmakowania nurkowania. Jeżeli nie wiesz, czy nurkowanie to aktywność dla ciebie. Jeżeli chcesz spróbować bez zobowiązań, wybierz jednorazową sesję DSD by przekonać się na czym współczesne nurkowanie polega.

Sesja DSD (intro nurkowe) obejmuje jedno nurkowanie pod opieką instruktora lub divemastera. Najczęściej na DSD umawiamy się na basenie, sesja obejmuje wstępne szkolenie, zapoznanie ze sprzętem i opiekę pod wodą.

Open Water Diver (Kurs podstawowy)

Rozpocznij swoją przygodę z nurkowaniem od tego kursu. Kurs Open Water Diver to podstawowy kurs nurkowania, po którym uzyskasz uprawnienia do nurkowania do osiemnastu metrów.

Kurs obejmuje 5 sesji basenowych, 5 sesji teoretycznych i 4 nurkowania na wodach otwartych.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

SSI Advanced Adventurer (Kurs zaawansowany) / PADIAdvanced Open Water Diver

Następny krok w twojej karierze nurkowej. Czujesz już, że nurkowanie to będzie ważna część twojego życia i chcesz poszerzyć swoją wiedzę: docierać do głębiej położonych miejsc, dowiedzieć się, w którą stronę możesz się rozwijać jako nurek. Czas na SSI Advanced Adventurer/ PADI AOWD. To pięć nurkowań, każde inne, każde pokazuje ci inne oblicze tego sportu.

Kurs obejmuje 5 nurkowań na wodach otwartych wraz z omówieniami przed i po nurkowaniach. To mogą być: nurkowanie głębokie, nurkowanie nawigacyjne, nurkowanie wrakowe, nurkowanie ze skuterem podwodnym, doskonałą pływalność, nurkowanie nocne, nurkowanie z łodzi, itd.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

Rescue Diver (Nurek ratownik)

Masz już spore doświadczenie nurkowe, pewnie już masz sporo własnego sprzętu. Zauważasz różne sytuacje i zachowania przed jak i w trakcie nurkowań, które mogą wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo nurkowania. Czas podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się jak podnieść bezpieczeństwo swoich nurkowań i zwracać uwagę na różne zjawiska i okoliczności, które mogą doprowadzić od niebezpiecznych sytuacji. Czas nauczyć się, jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Rescue Diver to obszerna teoria związana z bezpieczeństwem nurkowania, psychologią ratownictwa i omawianiem różnych zagrożeń płynących z różnych zachować nad i pod wodą. Do tego obszerne sesje w wodzie – dwa dni ćwiczeń z ratownictwa i realizacja scenariuszy symulujących różne wypadki w trakcie nurkowań. Kurs połączony jest z nienurkowym kursem pierwszej pomocy przedmedycznej Emergency First Rescue.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

PADI DIVEMASTER

A więc wybierasz ścieżkę profesjonalisty. Chcesz by nurkowanie stało się czymś więcej niż tylko miłym spędzaniem wolnego czasu. Rozważasz kurs instruktora nurkowania, albo chcesz prowadzić wyjazdy i wycieczki dla nurków. Chcesz zostać Divemasterem.

Divemaster to bardzo obszerny kurs i wstęp do świata PRO, gdzie Divemasterzy to pomocnicy instruktorów w trakcie kursów, to przewodnicy nurkowi dla certyfikowanych nurków i organizatorzy wyjazdów. Kurs obejmuje rozległą teorię, naukę zarządzania kursantami, prezentacje ćwiczeń z kursu OWD, zaliczenia sprawności fizycznych i tzw. staż divemasterski (zarządzanie grupą nurków, prowadzenie wycieczek podwodnych, asystowanie przy kursie, rozwiązywanie problemów pod wodą)

PADI FREEDIVER

Szukasz nowych wyzwań, chcesz poczuć wolność i stan nieważkości? A może zainspirował cię film „Wielki Błękit”? Kurs PADI Freediver otworzy Ci drzwi do nowego podwodnego świata – świata jednego oddechu! Kurs przeznaczonych jest dla osób, które chcą poćwiczyć swoje umiejętności nurkowania na wstrzymanym powietrzu. Podczas kursu poszerzysz zakres swoich umiejętności pływackich, a dzięki odpowiedniemu sprzętowi poznasz techniki, które ułatwią Ci zwiedzanie podwodnego świata.

SPECJALIZACJE NURKOWE

Dry Suit (nurkowanie w suchym skafandrze)

Nurkowanie w chłodnej lub zimnej wodzie nie musi oznaczać braku komfortu termicznego, nic tak nie odbiera ochoty od nurkowania jak niewyschnięta zimna pianka, zacinający deszczyk i wizja nalewającej się chłodnej wody za kołnierz pianki. Tak nie musi być! Zacznij nurkować w suchym skafandrze, nie kończ sezonu w Polsce wraz z końcem lata i nurkuj cały rok.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

dowiedz się więcej lub zapisz się

Deep Diver (nurkowanie głębokie)

Limitem nurkowań rekreacyjnych jest głębokość 40m. Jest to znaczna głębokość. Stań przy dziesięciopiętrowym bloku i spojrzyj do góry. Taki blok ma zwykle 30-35 metrów wysokości. A Ty posiadając te uprawnienia sięgniesz czterdziestu metrów. Dlaczego chcesz tam dotrzeć? Zwykle dla wraków, bo te najciekawsze i zachowane w dobrym stanie leżą głębiej. Są też miejsca nurkowe, które kuszą głębią – Blue Hole, Bells w Dahabie na przykład. Dowiedz się jak planować i wykonywać bezpiecznie nurkowania na graniczną głębokość dla nurkowań rekreacyjnych. Zdobądź uprawnienia Deep Diver.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

dowiedz się więcej lub zapisz się

Enriched Air Diver (nurkowanie na wzbogaconym powietrzu – nitroks)

Nitroks czyli wzbogacone powietrze: mieszanka oddechowa, w której standardową wartość procentową tlenu (21%) podwyższamy do maksymalnie 40%, co powoduje, że nasz organizm nasyca się mniej azotem a więc może przebywać pod wodą dłużej. Jednak zwiększanie tlenu ma swoje ograniczenia i wady. O nich dowiesz się na kursie – specjalizacji SSI Nurkowanie na wzbogaconym powietrzu. Zapraszamy.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

dowiedz się więcej lub zapisz się

Wreck Diver (nurkowanie wrakowe)

Czy wiesz, że nasze Morze Bałtyckie jest jednym z najbardziej „zawraczonych” akwenów na świecie – zagęszczenie wraków zalegających na dnie tego morza jest niesamowite! Do tego znakomita część znajduje się na głębokościach dostępnych nurkom. Jeśli chcesz  odkrywać i eksplorować zatopione statki, rozbite samoloty i zagubione pod powierzchnią wody skarby ta specjalizacja jest właśnie dla ciebie.

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

dowiedz się więcej lub zapisz się

DPV Diver (nurkowanie ze skuterem podwodnym)

Skuter podwodny to doskonały kompan długich nurkowań, w ramach których musimy pokonać pod wodą dłuższy dystans. Jeżeli zdarza ci się wykonywać nurkowania, w ramach których musisz nieźle się nakombinować by starczyło ci gazu oddechowego i czasu w ogóle – czas na zapoznanie się ze skuterem podwodnym. Tylko z nim odniesiesz sukces!

Ten kurs możesz u nas wykonać w systemie szkolenia SSI/PADI

dowiedz się więcej lub zapisz się

aeczane.com/geciktirici-kremler/