Wrakowe warsztaty nurkowe w Deepspot

2023-04-21 g. 18:00 Deepspot

Jedziemy szkolić się wrakowo i przygotowywać się do wyjazdu wrakowego na Hel. Jeżeli chcesz zdobyć dobre wyszkolenie wrakowe. Zapraszamy na warsztaty wrakowe w Deepspot. Będziemy uczyć się różnych technik związanych z nurkowaniem wrakowym i przydatnych w trakcie eksploracji wraków.

Rozwiń swoje umiejętności na wrakowych warsztatach w Deepspot. To jest doskonały poligon do ćwiczeń umiejętności, które przydadzą się w trakcie nurkowań wrakowych chociażby na naszym Bałtyku.

Bałtyk to doskonały poligon do zdobycia doświadczenia wrakowego. Nasze morze ma niezwykłe właściwości do konserwacji wraków. Niskie natlenienie, praktycznie zerowa obecność świdraka okrętowego powoduje, że bałtyckie wraki cieszą się wciąż dobrym stanem i potrafią zaskoczyć świetnie zachowanymi detalami takimi jak podwójne, drewniane koło sterowe na Trałowcu Munin, który zatonął pod koniec II WŚ a koło jak i inne drewniane elementy wyglądają jakby od zatonięcia minęło ledwie klika lat, a nie całe dekady.
Jeżeli nauczysz się planować i przeprowadzać nurkowania wrakowe w takim środowisku jak Bałtyk to raczej żadne inne warunki nie będą dla ciebie żadnym problemem. Nurkowania w różnych warunkach widoczności, poruszanie się nad dnem, którego wzruszenie może doprowadzić do spadku widoczności do zera, planowanie nurkowań z zejściem wzdłuż opustówki, stawianie błyskacza, stawianie jumpa, nawigacja i orientacja na wraku w warunkach braku światła naturalnego, strzelanie bojki w toni, wychodzenie i powrót na małą łódź. Warto się z tymi elementami zaznajomić i zaprzyjaźnić.

Jeżeli interesuje cię ten zakres tematyczny i chcesz zdobyć umiejętności przydatne na nurkowaniach wrakowych to zapraszam na warsztaty wrakowe do Deepspot. Będziemy:

– omawiać zagadnienia związane z planowaniem i przeprowadzaniem nurkowań wrakowych w różnych warunkach (Bałtyk, morza ciepłe, jeziora, itd.), nurkowaniem z łodzi, systemem partnerskim w odniesieniu do nurkowań wrakowych.

– przyglądać się różnych narzędziom niezbędnym i przydatnym na wrakowych nurkowaniach, takich jak błyskacz, lina do poręczowania, kołowrotek, bojka, narzędzia tnące, stage.

– ćwiczyć pod wodą sposoby schodzenia na wrak, poszukiwania wraku, stawianie błyskacza, jumpa, strzelanie bojki w toni.

– poręczować wewnątrz wraku, oceniać nasze możliwości eksploracji, ewakuować się z wraku w warunkach zerowej widoczności, ewakuować się z wraku w sytuacji dzielenia się powietrzem, wyplątywać się/wycinać z lin.

Deepspot – warsztaty wrakowe.

Cena warsztatów: 849zł w dni robocze / 899zł w niedziele.

W cenie: wykład i zajęcia teoretyczne, 2 x nurkowania w Deepspot. Cały szacunkowy czas warsztatów: 4-6 godzin.

Po zakończeniu warsztatów jest możliwość dokończenia kursu na weekendowym wyjeździe na Bałtyk i uzyskanie uprawnień  specjalizacji SSI Advanced Wreck Diving.

Najbliższy wyjazd wrakowy:

2023-04-28 Wraki z Helu

ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY:
mejl: kuba@nurklub.pl
tel. 501-744-477