Jezioro Tarnobrzeskie – 30-31 lipca 2022

Jezioro Tarnobrzeskie to sztuczny zbiornik powstały w wyniku zalania wyrobiska, w którym wydobywano niegdyś siarkę. Dno zbiornika zostało wyrównane dolomitem i wykop zalano wodami doprowadzonymi z Wisły. Powstało jezioro o powierzchni 455 hektarów i maksymalnej głębokości 42 metrów.
Na miejscu czeka na nas doskonale przygotowana baza nurkowa. Miejsce to o tyle szczególne, że zostało przygotowane od początku jako stała, całoroczna baza nurkowa z miejscem do przechowywania i suszenia sprzętu (zamykane „klatki”), wypożyczalnią sprzętu, ładowaniem butli nurkowych i… bazą noclegową na terenie bazy! Wszystko specjalnie pod nurków!

GALERIA ZDJĘĆ BAZY NOCLEGOWEJ

ZAPISZ SIĘ

Jezioro to charakteryzuje się dobrą przejrzystością wody, także w sezonie letnim. Ostatnie informacje na temat widoczności są bardzo obiecujące – ok. 7-8 metrów! 

Dla nurków został przygotowany tor z różnego rodzaju atrakcjami. Jest tutaj zatopiona motorówka na głębokości 9 metrów, łódź kabinowa zwana Białym Delfinem na głębokości 17 metrów, a także: rogatka kolejowa czy podest do ćwiczeń. Tor jest odwiedzany przez liczne okonie, raki, ukleje, płocie, karpie a także szczupaki. Można spotkać tutaj także sporej wielkości sumy i miętusy. 

Zakwaterowanie

Nocujemy na terenie bazy nurkowej. Ośrodek noclegowy dysponuje pokojami 2,3 i 4 osobowymi. Wszystkie pokoje wyposażone w łazienki. W cenę noclegu wliczone jest śniadanie. 

Plan wyjazdu

30/07 – w godzinach porannych tj. 7:30 wyruszamy naszym nurkowozem do bazy LOK CMAS Machów nad j. Tarnobrzeskim. Na miejscu planujemy być około 10:30, więc pierwsze wejście do wody planujemy o godzinie 12:00.

Między nurkowaniami grillujemy, piknikujemy i relaksujemy się.

31/07 – po śniadaniu udajemy się na kolejne dwa nurkowania, a po nich około godziny 14:00 – 15:00 chcemy wracać do Warszawy.

Cena 400zł wraz z noclegiem i śniadaniem

Cena obejmuje:

  • Nocleg z soboty na niedzielę
  • Śniadanie
  • Opłatę bazową
  • Opiekę instruktorów zarówno nad jak i pod wodą

Cena nie obejmuje:

  • Dojazdu – możliwy dojazd naszym nurkowozem w cenie ok. 150 zł/os w obie strony
  • Kosztów bicia butli
  • Wypożyczenia dodatkowego sprzętu
  • Dodatkowego wyżywienia

Szkolenia

Podczas wyjazdu po wcześniejszym ustaleniu można zrobić następujące kursy:

Open Water Diver – osoby kończące kurs na tym wyjeździe płacą za wypożyczenie sprzętu i ładowanie promocyjną cenę 150zł

źródło fot.: Baza Nurkowa LOK Machów i zbiory prywatne