Try Scuba – spróbuj nurkowania

Marzy ci się nurkowanie, ale nie masz pewności, że jest to sport dla ciebie, albo że ty masz predyspozycje do tego sportu? Warto więc wziąć udział w pojedynczej sesji basenowej SSI Try Scuba. Ten program to jedno nurkowanie z instruktorem pokazujące na czym polega współczesne nurkowanie. Bez zobowiązań, bez żadnych haczyków.

To także znakomita idea na niebanalny prezent. Takich wrażeń nigdy się nie zapomina!

TRY SCUBA to jednorazowa sesja na basenie Deepspot w Mszczonowie, w ramach której odbędziesz krótkie teoretyczne przeszkolenie w zakresie przygotowujące do nurkowania (1 godzina) i zanurkujesz pod opieką instruktora w NAJGŁĘBSZYM BASENIE W EUROPIE.

W ramach zanurzenia przećwiczysz kilka podstawowych procedur związanych z obsługą sprzętu nurkowego i bezpieczeństwem nurka a potem odbędziesz wycieczkę w zakresie głębokości nawet do 12 metrów! Cała sesja w basenie potrwa około godziny.

Pamiętaj, że to jeszcze nie kurs, ani jego część! Jeżeli jednak spodoba ci się stan nieważkości i odkrywanie świata podwodnego, z miejsca możesz przystąpić do kursu SSI Open Water Diver.

Ile to będzie kosztować?

Bilet do Deepspot (zależnie od dnia i godziny 229-259zł) i opłata za zajęcia 200zł.

Jak to będzie wyglądać?

Najpierw umówimy się na konkretny termin spotkania na Deepspot (praktycznie dowolne godziny w dni pracujące od rana do wieczora, lub w niedziele po południu). Na miejscu wypełnisz prostą ankietę medyczną, która nam odpowie na pytanie, czy możesz nurkować ze sprzętem nurkowym. Wypełnisz też krótką dokumentację rejestracyjną. Omówimy przebieg zajęć, poznasz podstawy nurkowania ze sprzętem nurkowym i najważniejsze zasady związane z przebywaniem pod wodą. Omówimy też przebieg ćwiczeń, które później wykonamy na początku naszej sesji w basenie. To właśnie druga godzina zajęć – wchodzimy do basenu, zakładamy sprzęt nurkowy. Instruktor wszystko pokaże i zademonstruje. Pod wodą także pokaże podstawowe procedury obsługi sprzętu i w ramach rozgrzewki wykonacie kilka prostych ćwiczeń pokazujących jakie umiejętności opanowują kandydaci na nurków. A potem już zostanie nam tylko wycieczka!

Poczuj swobodę poruszania się w przestrzeni, poczuj brak grawitacji.

A co jeżeli nie będę chcieć zejść głębiej?

Spokojnie, wykonując pierwsze ćwiczenia pod wodą ocenię twoje przygotowanie do zanurzenia i sprawdzę, czy czujesz się komfortowo i bezpiecznie. Jeżeli będziesz mieć obawy, pozostaniemy na dużo mniejszej głębokości. Dobór głębokości zależy od twojego komfortu psychicznego.

Czy muszę coś ze sobą przynieść lub będą dodatkowe koszty związane ze sprzętem?

Nie. Na basen zabierasz to, co zwykle zabierasz na pływalnię – ręcznik, klapki, strój kąpielowy. Warto zabrać ze sobą koszulkę do zmoczenia. Nie musi to być specjalna koszulka do wody (tzw. rush-guard), to może być zwykła bawełniana koszulka. Chodzi o to by nie zakładać sprzętu na nagie ramiona, bo może być to mało komfortowe.
Reszta sprzętu będzie czekać na ciebie na basenie, bez żadnych dodatkowych opłat.

Ile to zajmuje czasu?

120 minut, w tym 60 minut poświęcimy na przygotowanie się do nurkowania: krótka prezentacja, omówienie najważniejszych zasad związanych z nurkowaniem, omówienie sekwencji ćwiczeń i przebiegu nurkowania. Potem dobranie i przygotowanie sprzętu i ok. 50 minut w wodzie.

Co warto wiedzieć o organizacji szkolenia w naszym klubie?

Stawiam na bardziej indywidualne podejście do szkolenia i wolę skupiać się na jednym uczestniku, ewentualnie na małych grupach, po dwie osoby maksymalnie. Mamy wtedy dużo czasu na przećwiczenie umiejętności i powtórki.

Kontakt w sprawie szkolenia:
tel. 501-744-477
email: kuba@nurklub.pl

Jak zacząć kurs:
1. Skontaktuj się ze mną. Umówimy się na krótkie spotkanie online. Omówimy program, odpowiem na wszystkie twoje pytania związane ze szkoleniem. Zaplanujemy harmonogram zajęć.
2. Jeżeli zaakceptujesz warunki, wystarczy wpłacić na podane przeze mnie konto opłatę za sesję.
3. Ja dokonuję rezerwacji w Deepspot, dostajesz ode mnie potwierdzenie i już pozostaje tylko czekać na zajęcia!