Wyprawy

Bałtyk – wraki Bornholmu – przedłużony weekend 29-31/07/2022

Tym razem zabieramy Was na przedłużony weekend na Bałtyku. Bałtyckie Safari pozwoli nam przez 3 dni poznawać wraki w okolicach Bornholmu. Wrócimy do ulubionego Affaire, zajrzymy do ogromnego Fu Shan Hai, odwiedzimy radziecki okręt podwodny klasy Whiskey.


j. Orłowskie (Wielgie) koło Płocka – 2/07/2022

Powtarzamy jednodniowy nurkowy piknik rodzinny nad pobliskim jeziorem Orłowskim. Orłowskie znajduje się ok 150km od Warszawy w kierunku na Płock. Na miejscu, w bazie nurkowej mamy do dyspozycji stoły do skręcania sprzętu, sprężarkę i podwodne trasy prowadzące do 35m głębokości, ale i na płytkie atrakcje. Pomiędzy nurkami piknikujemy rodzinnie, grillujemy, odpoczywamy.


Hańcza – Boże Ciało – 17-19/06/2022

No i stało się! Wracamy nad Hańczę. Trudno, jakoś to przeżyjemy. 🙂 Królowa jezior Polski wzywa. Mamy to miejsce dobrze obcykane z każdej strony, możemy skupić się na nurkowaniach od strony naszej miejscówki noclegowej, możemy pojeżdzić na parkingi. Do wyboru, do koloru. Wyjazd zarówno dla kończących kurs OWD jak i spragnionych głębokości. Możliwość rozpoczęcia albo zakończenia kursu Advanced Adventurer.


Bałtyk – wrakowe nurkowania z Helu – 4-5/06/2022

Wyjazd szkoleniowo rekreacyjny dla kandydatów na bałtyckich wrakofilów. Ewentualnie okazja do zrobienia małej dekompresji, pobrykania na skuterkach podwodnych i do odwiedzenia mojego ukochanego Trałowca „Munin”. 😉


Bałtyk – wrakowe nurkowania z Hantera (Łeba) – 7-8/05/2022

Mamy nowy termin wypłynięć na bałtyckie wraki! Hanter z Łeby zabierze nas na sprawdzone już przez nas, bardzo fajne wraki, w tym Betonowiec, Junkers, Margarete i Svanhild. Hanter to łódka szybka i komfortowa, wyposażona w windę dla nurków. Wyjazd jest rekomendowany zarówno nurkom rekreacyjnym jak i dekompresyjnym a zakres głębokości wraków to 15-30m (chyba, że opcjonalnie zrobimy jeden dzień na dalszych wrakach, np Terra – wtedy do 45m).


j. Orłowskie (Wielgie) koło Płocka – 1/05/2022

Robimy sobie jednodniowy nurkowy piknik rodzinny nad pobliskim jeziorem Orłowskim. Orłowskie znajduje się ok 150km od Warszawy w kierunku na Płock. Na miejscu, w bazie nurkowej mamy do dyspozycji stoły do skręcania sprzętu, sprężarkę i podwodne trasy prowadzące do 35m głębokości, ale i na płytkie atrakcje. Pomiędzy nurkami piknikujemy rodzinnie, grillujemy, odpoczywamy.


Bałtyk – Władysławowo – Georg Buchner – 23-24/04/2022

Buchner to ogromny wrak leżący w zakresie głębokości 20-40m, mierzący 154m długości, więc zachęcający do wielu długich nurkowań. Na wrak warto zabrać skuter podwodny. Wyjazd przyjazny i nurkom rekreacyjnym i dekompresyjnym.


Bałtyk – wraki z Helu – 26-27/03/2022

Pierwsza bałtycka przygoda Nurklubu w 2022 to sprawdzona baza Lena Diving i nurkowania z Helu. W zasięgu wspaniały wrak Trałowca „Munin”, Kanonierka, trochę dalej Groźny, Delfin, it. Wyjazd dobry zarówno dla doświadczonych wrakofilów chcących ponurkować z deco jak i dla początkujących, którzy chcą poznać specyfikę nurkowań bałtyckich.


Piechcin – klubowa niedziela 27.02.2022

W niedzielę rano wyruszamy w stronę Inowrocławia. Jedziemy na Piechcin zrobić dwa, trzy nurkowania, wypocząc pod/nad wodą. W planie nurkowania szkoleniowe: twinset, suchy skafander, nurkowanie wrakowe, ale też oczywiście nurkujemy rekreacyjnie, robimy zdjęcia, cieszymy się wodą!


Kobanya – Budapeszt – 18-20/02/2022

Wracamy do Budapesztu by znowu zanurzyć się w przepięknych komnatach Morii… tfu, przepraszam, Kobanyi. Kobanya to kopalnia wapienia zlokalizowana w sercu Budapesztu. Przepastne hale, białe ściany odbijające światła latarek nurkowych, wielopoziomowe komnaty, klatki schodowe. To spektakularne widoki, które zostają w pamięci. A po nurkach zostanie sporo czasu na zwiedzanie Budapesztu.

Egipt – Dahab 15-22/01/2022

Legendarny Dahab czeka. Jedziemy tam w styczniu. Będzie grupa kończąca OWD, będą nurki rekreacyjne, deep jak i tec – dla każdego coś dobrego. Nocujemy w Dahab, w Planet Oasis obok bazy nurkowej Planet Divers.

NURKOWY FESTIWAL MOCY 2021 – 3-5/12/2021

Zapraszam na NFM 2021 – to już siódma edycja. Byłaby ósma, gdyby nie pandemia i ograniczenia zeszłoroczne. Tym razem jednak próbujemy i się łatwo nie poddamy. Trzeba spotkać się w gronie nurkowym w ośrodku „Nemo w Kulce” nad j. Łęsk, pogadać o nurkowaniu, potestować sprzęty różne: latarki, systemy grzewcze, skafandry i akcesoria.

Klubowy wyjazd Piechcin – sobota 13/11/2021

Czas na szybkie jednodniowe wypady klubowe. Jedziemy Nurbusem wcześnie rano na Piechcin. Na miejscu mamy zamykaną, ogrzewaną wiatę i pokój socjalny z ciepłymi napojami. Robimy więc komfortowo dwa nurkowania i ruszamy śmiało do domu by zdążyć jeszcze na kolacje!

Jesienna Hańcza – nurki/grzyby/kursy – 22-24/10/2021

Zapraszamy na październikowe nurkowania na Hańczy. W planie rodzinny weekend – nury, rowery, grzyby. Dla nurków z doświadczeniem – nurkowania z łodzi w mało eksplorowanej zachodniej części, nurkowania TEC (Adv. Nitrox). Dla nurków chcących podnieść swoje kwalifikacje kursy: DRY SUIT, DEEP DIVER, ADVANCED ADVENTURER

Rummu – zalany gułag w Estonii – 22-26/09/2021

To znajdujący się w Estonii w prowincji Harju zalany kamieniołom przy zamkniętym z końcem 2012 roku sowieckim więzieniu. Jedno z najciekawszych nurkowisk w Europie – tajemnicze, robiące niesamowite wrażenie, a jednak dostępne nawet dla niedoświadczonego nurka….