Wyprawy

Zapraszamy na wyprawy w 2024 roku:

2024-07-27 Wraki Bałtyku – Buchner

Wakacyjne wraki z jednostką THORR, czyli nasz drugi termin na Buchnera. Wszystko, co nam potrzebne, jest na pokładzie: ładowanie butli, winda, kabina z toaletą, dużo przestrzeni. Zaplanowaliśmy dwa dni nurkowań na wraku statku Georg Buchner. 154metry długości, 20 metrów szerokości pięknej stali położonej na burcie na piaszczystym dnie na wysokości Władysławowa.

SZCZEGÓŁY

2024-06-29 Wraki Bałtyku – Buchner

Płyniemy z Władysławowa jednostką THORR. Wszystko, co nam potrzebne, jest na pokładzie: ładowanie butli, winda, kabina z toaletą, dużo przestrzeni. Zaplanowaliśmy dwa dni nurkowań na wraku statku Georg Buchner. 154metry długości, 20 metrów szerokości pięknej stali położonej na burcie na piaszczystym dnie na wysokości Władysławowa.

SZCZEGÓŁY

Hańcza pasek

2024-05-30 Boże Ciało nad Hańczą

Długi weekend pod koniec maja warto spędzić z nami nad Hańczą w najpiękniejszym miejscu w okolicy – w Domu Gościnnym w Mierkinie. Najlepszy widok na okolice i jezioro GWARANTOWANY. Do tego pyszne jedzenie, fajne tereny do uprawiania rekreacji i mniej znane miejscówki do eksploracji nurkowej.

SZCZEGÓŁY

2024-05-04 Majówka z bałtyckimi wrakami

Wracamy do Łeby na majówkę by oddać się wrakowemu szaleństwu. Przed nami bliskie wraki Łeby: Svanhild, Torpedowiec, Margareta, Junkers, Betonowiec i inne. Wszystko w limitach nurkowań rekreacyjnych, idealne dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych wrakofilów bałtyckich.

SZCZEGÓŁY

2024-05-03 Bałtyk – Terra/BengtSture

Wyruszamy z Łeby jednostką Hanter by zapolować na jeden z ciekawszych wraków Bałtyku. Terra była niemieckim tankowcem, 13.10. 1944r została trafiona w prawą burtę przez dwie torpedy z radzieckiej łodzi podwodnej SS Lembit (S-4). Leży równo na stępce na 45m. To jeden z najchętniej odwiedzanych wraków dostępnych dla nurków.

SZCZEGÓŁY

2024-05-20 Honoratka klubowo-kursowa

Jedziemy uczyć się. Będzie kurs WRECK DIVER, kurs ADVANCED ADVENTURER, ale jak ktoś chce wpaść na totalną rekreację, odświeżyć sobie umiejętności, rozpływać się, zamoczyć sprzęt, to jest mile widziany. Spędźmy miło czas nad i pod wodą.

SZCZEGÓŁY

2024-04-18 Egipt – Dahab

To będzie nasza szósta wyprawa do nurkowej mekki. Dahab wypada znać i wypada przynajmniej raz w życiu zaliczyć to miejsce. Legendarne miejscówki: Blue Hole, Canyon, Bells, Caves – czekają na ciebie. Ta wyprawa to idealna propozycja dla głębinolubnych nurków, ale też poszukiwacze wrażeń na płytkiej wodzie znajdą coś dla siebie.

SZCZEGÓŁY

2024-01-28 Baza nurkowa Piechcin – klubowa niedziela

Lecimy wymoczyć sprzęt (i troszkę siebie) w zimnym Piechcinie. Czas na otrzeźwienie po świętach, sylwestrach, feriach, itd. Doskonale do tego nada się Piechcin. Obecnie brak lodu, dużo atrakcji pod wodą (tramwaj, betonowy kadłub jachtu, łuk skalny), tylko 3h jazdy z W-wy.

SZCZEGÓŁY

Archiwum 2023 roku:

2023-12-2 i 3. j. Łęsk – Nurkowy Festiwal Mocy

Ponownie spotykamy się w pierwszy grudniowy weekend w ośrodku „Nemo w Kulce” by wspólnie testować MOC: grzania, oświetlenia, napędu podwodnego. Do tego suche skafandry i inne nurkowe zabawki, które czynią nasze nurkowania przyjemniejszymi i łatwiejszymi.

Hańcza pasek

2023-10-27 j. Hańcza – nurkowanie jesienne

Koniec sezonu ciepłego, piękna jesień suwalska, najpiękniejsze widoki w całej okolicy to bezsprzecznie specjalność naszego zakładu! Hańcza smakuje najlepiej na jesień, zwłaszcza z widokowego wzgórza w miejscowości Mierkinie. A pod wodą wizura zwykle pokazuje się z najlepszej strony.

2023-07-15 j. Orłowskie Wielgie – nurkowy piknik klubowy

Wracamy nad j. Orłowskie. To dla nas całkiem bliski zbiornik – 2,5g jazdy z W-wy. W sam raz na wypad jednodniowy. Na miejscu o godzinie 10:00, dwa nureczki, w międzyczasie jakiś grill, leżakowanie, można rozłożyć koc, urządzić sobie piknik. Sobotni, letni chillout.

2023-05-12 Wrakowy weekend nurkowy – Georg Buchner z Władysławowa

Płyniemy sprawdzonym i bardzo przez nas lubianym „Thorrem”. Startujemy z Władysławowa w sobotę 13.05. Nasza klubowa ekipa pojawia się we Władku w piątek 12.05. Jedziemy naszym klubowym busikiem. Chcesz się zabrać z nami na Buchnera? Pisz. Buchner to nie tylko najmłodszy bałtycki wrak, to także wspaniała jednostka do eksploracji. Długość 150m, szerokość 20m. Warto wziąć skuter podwodny!

2023-04-28 Wrakowy weekend nurkowy – Hel z Lena Diving

Wyjazd wrakowy na dobrze nam znane wraki zatoki. Trałowiec „Munin”, Bryza, Malutka, Groźny, Delfin – to świetny poligon doświadczalny dla ludzi, którzy chcą spróbować nurkowania wrakowego w Bałtyku, zdobyć uprawnienia wrakowe i roznurkować się na Bałtyku.