Wyprawy

Kobanya – Budapeszt – 19-21/03/2021

Wracamy do Budapesztu by znowu zanurzyć się w przepięknych komnatach Morii… tfu, przepraszam, Kobanyi. Kobanya to kopalnia wapienia zlokalizowana w sercu Budapesztu. Przepastne hale, białe ściany odbijające światła latarek nurkowych, wielopoziomowe komnaty, klatki schodowe. To spektakularne widoki, które zostają w pamięci. A po nurkach zostanie sporo czasu na zwiedzanie Budapesztu.

Kulka na wiosnę – 16-18/04/2021

Pojedźmy witać wiosnę nad jeziorem Łęsk. Tylko 2,5h jazdy i jesteśmy na pięknych mazurach, odcięci od cywilizacji i spraw związanych z codziennością. Porzućmy problemy dnia codziennego i zniknijmy pod powierzchnią wody. Kulka to przede wszystkim klimat miejsca, gdzie wszystko mamy pod ręką i otacza nas tylko i wyłącznie przyroda.

Bałtyk – wraki z Łeby 24-25/04/2021

Tym razem przemieszczamy się do Łeby by zanurkować na nowych dla nas wrakach w zakresie do 40m. Pod wodą bałtyckie specjały: dobrze zachowane drewniane statki sprzed 200 lat, wraki powojenne (w tym samoloty). Płyniemy szybką łodzią: Hanter. Ilość miejsc mocno ograniczona więc radzę się spieszyć!
Termin przesunięty z marca z powodu złej pogody.

Majówka 2021 – 29/04 – 3/05/2021

Wyjazd rodzinny połączony z nurkowaniem to doskonała propozycja dla całej rodziny. Koniecznie weźcie rowery, psy, dzieci. Najlepsze miejsce by nacieszyć się piękną okolicą, zrobić rowerową wycieczkę wokół jeziora, czy pójść ścieżką widokową pośród głazów rzuconych przez lodowiec. A co pod wodą Hańczy? A pod wodą czekają na nas dłubanki płytkie, głębokie, stoki, ścianki – zwykle okraszone dobrą lub doskonałą widocznością. Gorąco polecamy!

Bałtyk – wraki z Helu 29-30/05/2021

Druga tegoroczna wyprawa na Bałtyk – tym razem z Leną z Helu. Pod wodą czeka na nas mój ukochany Trałowiec Munin, „Malutka”, czy Kanonierka. Wyprawa zarówno polecana nurkom nieobytym z Bałtykiem (wtedy dobierzemy zestaw ciut płytszych wraków), jak i doświadczonym nurkom dekompresyjnym. Chętni zrobią kurs wrakowy, kurs na skuter podwodny.

Rummu – zalany gułag w Estonii – 22-26/09/2021

To znajdujący się w Estonii w prowincji Harju zalany kamieniołom przy zamkniętym z końcem 2012 roku sowieckim więzieniu. Jedno z najciekawszych nurkowisk w Europie – tajemnicze, robiące niesamowite wrażenie, a jednak dostępne nawet dla niedoświadczonego nurka….