Wyprawy

Egipt – Marsa Alam – nurkowania No Limit 7-14/03/2023

Powrót do Edenu a raczej Egiptu, a bardziej dokładnie – do Marsa Alam zaplanowaliśmy na marzec 2023. Wracamy do formuły No Limit, czyli mamy wykupione 5 dni nurkowań z brzegu bez limitu. Ale oczywiście warto też zaplanować wyskoki: na Dolphin House, na Elphinstone, albo do Wadi El Gemal na wrak Hamada. Dla każdego coś przyjemnego!


Złota Kulka na jesień – 15-16/10/2022

Wracamy na Kulkę, nad jezioro Łęsk. Część z nas będzie ćwiczyć do kursu Technical, część – nurkować rekreacyjnie. Zapraszam także rodzinki – warto zabrać rowery, albo kosze na grzyby. Do tego postrzelamy z łuku, pogramy w planszówki.


Piechcin – 1 -2/10/2022

Jesień – blesień, terefere! Nie boimy się jesieni, siąpiących deszczy i chłodnych dni! Jedziemy nurkować na Piechcin, gdzie wiaty są zadaszone, osłonięte, gdzie można się zagrzać w socjalnym pokoju, zjeść coś na ciepło, a wieczorem odpocząć w komfortowym Pałacyku w Pakości. Wyjazd w sobotę, powrót w niedzielę. Opcja na jednodniową wizytę też jak najbardziej!


Rummu – Estonia – 7-11/09/2022

Zapraszamy na kolejną wielką estońską wyprawę. Jedziemy tam już piąty raz. Jest to jedno z tych miejsc, gdzie wypada być raz w życiu. Bardzo dobra przejrzystość wody, nieduże głębokości sprawiają, że nawet OWD może się tam świetnie bawić. Możliwość eksploracji budynków, oglądanie pozostałości po karnym ośrodku pracy znajdujące się pod wodą, do tego bogata fauna i flora? To trzeba zobaczyć!


j. Hańcza – Błaskowizna – kursy OWD i rekreacja – 2-4/09/2022

Znowu Sienkiewiczówka i baza Banana Divers. Dla nas to doskonała baza do prowadzenia kursów OWD i właśnie na to się nastawiamy. Dodatkowo rekreacyjne nurkowania na ściankach, spacery, grzybobranie, rowerowanie. Będzie się działo!


j. Hańcza – Błaskowizna (Banana Divers/Sienkiewiczówka)

Wracamy do naszej starej miejscówki – Sienkiewiczówki przy Banana Divers. Jedziemy kończyć kursy OWD, ale też znajdziemy czas na rekreację i relaks. Przed nami dwa dni na hańczowych parkingach nurkowych, poszukamy szczupaków, porozglądamy się za miętusami.


J. Tarnobrzeskie – weekend – 30-31/07/2022

Wróćmy nad jezioro Tarnobrzeskie! W ten weekend ponownie zapraszamy nad jezioro koło Tarnobrzegu, gdzie zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni udogodnieniami dla nurków, fajnymi warunkami nad i pod wodą. Spędźmy ten weekend razem pod wodą!


Bałtyk – wraki Bornholmu – przedłużony weekend 29-31/07/2022

Tym razem zabieramy Was na przedłużony weekend na Bałtyku. Bałtyckie Safari pozwoli nam przez 3 dni poznawać wraki w okolicach Bornholmu. Wrócimy do ulubionego Affaire, zajrzymy do ogromnego Fu Shan Hai, odwiedzimy radziecki okręt podwodny klasy Whiskey.


Jezioro Piaseczno -23/07/2022 – piknik nurkowy

Jedziemy na jednodniowy wypad nurkowy nad jezioro Piaseczno. To kolejny nasz szybki wakacyjny wypad nurkowy na jeden dzień. Dobra droga na Lublin, profesjonalna baza nurkowa, ciekawe jezioro położone w pięknych okolicznościach przyrody – idealny zestaw na weekend. Zabierajcie sprzęt, coś do piknikowania/grillowania i jedziemy!


j. Orłowskie (Wielgie) koło Płocka – 2/07/2022

Powtarzamy jednodniowy nurkowy piknik rodzinny nad pobliskim jeziorem Orłowskim. Orłowskie znajduje się ok 150km od Warszawy w kierunku na Płock. Na miejscu, w bazie nurkowej mamy do dyspozycji stoły do skręcania sprzętu, sprężarkę i podwodne trasy prowadzące do 35m głębokości, ale i na płytkie atrakcje. Pomiędzy nurkami piknikujemy rodzinnie, grillujemy, odpoczywamy.


Hańcza – Boże Ciało – 17-19/06/2022

No i stało się! Wracamy nad Hańczę. Trudno, jakoś to przeżyjemy. 🙂 Królowa jezior Polski wzywa. Mamy to miejsce dobrze obcykane z każdej strony, możemy skupić się na nurkowaniach od strony naszej miejscówki noclegowej, możemy pojeżdzić na parkingi. Do wyboru, do koloru. Wyjazd zarówno dla kończących kurs OWD jak i spragnionych głębokości. Możliwość rozpoczęcia albo zakończenia kursu Advanced Adventurer.


Bałtyk – wrakowe nurkowania z Helu – 4-5/06/2022

Wyjazd szkoleniowo rekreacyjny dla kandydatów na bałtyckich wrakofilów. Ewentualnie okazja do zrobienia małej dekompresji, pobrykania na skuterkach podwodnych i do odwiedzenia mojego ukochanego Trałowca „Munin”. 😉


Bałtyk – wrakowe nurkowania z Hantera (Łeba) – 7-8/05/2022

Mamy nowy termin wypłynięć na bałtyckie wraki! Hanter z Łeby zabierze nas na sprawdzone już przez nas, bardzo fajne wraki, w tym Betonowiec, Junkers, Margarete i Svanhild. Hanter to łódka szybka i komfortowa, wyposażona w windę dla nurków. Wyjazd jest rekomendowany zarówno nurkom rekreacyjnym jak i dekompresyjnym a zakres głębokości wraków to 15-30m (chyba, że opcjonalnie zrobimy jeden dzień na dalszych wrakach, np Terra – wtedy do 45m).


j. Orłowskie (Wielgie) koło Płocka – 1/05/2022

Robimy sobie jednodniowy nurkowy piknik rodzinny nad pobliskim jeziorem Orłowskim. Orłowskie znajduje się ok 150km od Warszawy w kierunku na Płock. Na miejscu, w bazie nurkowej mamy do dyspozycji stoły do skręcania sprzętu, sprężarkę i podwodne trasy prowadzące do 35m głębokości, ale i na płytkie atrakcje. Pomiędzy nurkami piknikujemy rodzinnie, grillujemy, odpoczywamy.


Bałtyk – Władysławowo – Georg Buchner – 23-24/04/2022

Buchner to ogromny wrak leżący w zakresie głębokości 20-40m, mierzący 154m długości, więc zachęcający do wielu długich nurkowań. Na wrak warto zabrać skuter podwodny. Wyjazd przyjazny i nurkom rekreacyjnym i dekompresyjnym.


Bałtyk – wraki z Helu – 26-27/03/2022

Pierwsza bałtycka przygoda Nurklubu w 2022 to sprawdzona baza Lena Diving i nurkowania z Helu. W zasięgu wspaniały wrak Trałowca „Munin”, Kanonierka, trochę dalej Groźny, Delfin, it. Wyjazd dobry zarówno dla doświadczonych wrakofilów chcących ponurkować z deco jak i dla początkujących, którzy chcą poznać specyfikę nurkowań bałtyckich.


Piechcin – klubowa niedziela 27.02.2022

W niedzielę rano wyruszamy w stronę Inowrocławia. Jedziemy na Piechcin zrobić dwa, trzy nurkowania, wypocząc pod/nad wodą. W planie nurkowania szkoleniowe: twinset, suchy skafander, nurkowanie wrakowe, ale też oczywiście nurkujemy rekreacyjnie, robimy zdjęcia, cieszymy się wodą!


Kobanya – Budapeszt – 18-20/02/2022

Wracamy do Budapesztu by znowu zanurzyć się w przepięknych komnatach Morii… tfu, przepraszam, Kobanyi. Kobanya to kopalnia wapienia zlokalizowana w sercu Budapesztu. Przepastne hale, białe ściany odbijające światła latarek nurkowych, wielopoziomowe komnaty, klatki schodowe. To spektakularne widoki, które zostają w pamięci. A po nurkach zostanie sporo czasu na zwiedzanie Budapesztu.

Egipt – Dahab 15-22/01/2022

Legendarny Dahab czeka. Jedziemy tam w styczniu. Będzie grupa kończąca OWD, będą nurki rekreacyjne, deep jak i tec – dla każdego coś dobrego. Nocujemy w Dahab, w Planet Oasis obok bazy nurkowej Planet Divers.

NURKOWY FESTIWAL MOCY 2021 – 3-5/12/2021

Zapraszam na NFM 2021 – to już siódma edycja. Byłaby ósma, gdyby nie pandemia i ograniczenia zeszłoroczne. Tym razem jednak próbujemy i się łatwo nie poddamy. Trzeba spotkać się w gronie nurkowym w ośrodku „Nemo w Kulce” nad j. Łęsk, pogadać o nurkowaniu, potestować sprzęty różne: latarki, systemy grzewcze, skafandry i akcesoria.

Klubowy wyjazd Piechcin – sobota 13/11/2021

Czas na szybkie jednodniowe wypady klubowe. Jedziemy Nurbusem wcześnie rano na Piechcin. Na miejscu mamy zamykaną, ogrzewaną wiatę i pokój socjalny z ciepłymi napojami. Robimy więc komfortowo dwa nurkowania i ruszamy śmiało do domu by zdążyć jeszcze na kolacje!

Jesienna Hańcza – nurki/grzyby/kursy – 22-24/10/2021

Zapraszamy na październikowe nurkowania na Hańczy. W planie rodzinny weekend – nury, rowery, grzyby. Dla nurków z doświadczeniem – nurkowania z łodzi w mało eksplorowanej zachodniej części, nurkowania TEC (Adv. Nitrox). Dla nurków chcących podnieść swoje kwalifikacje kursy: DRY SUIT, DEEP DIVER, ADVANCED ADVENTURER

Rummu – zalany gułag w Estonii – 22-26/09/2021

To znajdujący się w Estonii w prowincji Harju zalany kamieniołom przy zamkniętym z końcem 2012 roku sowieckim więzieniu. Jedno z najciekawszych nurkowisk w Europie – tajemnicze, robiące niesamowite wrażenie, a jednak dostępne nawet dla niedoświadczonego nurka….