Zakrzówek

Zakrzówek – 7-9 czerwca 2019

Zakrzówek – obszar Krakowa wchodzący w skład Dzielnicy VIII Dębniki. Dawna wieś włączona do Krakowa w 1909 jako X dzielnica katastralna. Pierwsze wzmianki o Zakrzówku pochodzą z 1238. W drugiej połowie XIX wieku zostały zbudowane tutaj umocnienia i koszary, które stanowiły część twierdzy Kraków. Jak głosi legenda, wśród okolicznych urwisk, mistrz Twardowski prowadził szkołę magii i czarnoksięstwa. Pewnego dnia, w wyniku eksplozji laboratorium, powstały skałki, które otrzymały jego imię. W rzeczywistości skałki te zaczęto łączyć z postacią Twardowskiego dopiero pod koniec XIX w., jako że w istocie Twardowski działał na terenie innych skałek – Krzemionek Podgórskich na Podgórzu i tam też była jego pracownia.

Weekend nurkowy w Zakrzówku to ostatnia okazja do eksploracji akwenu przed zamknięciem, dlatego warto  się tam zanurzyć.

Zakrzówek jest to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do nurkowania w Polsce. Woda ma tu niesamowicie piękny turkusowy kolor – jak to możliwe? Wszystko dzięki złożom wapienia, który tu kiedyś wydobywano. Maksymalna głębokość zbiornika to około 32 metry. Widzialność dochodzi do 15 metrów, jednak latem przy dnie tworzy się warstwa mało przejrzystego osadu.

Znajdziemy tu wiele podwodnych atrakcji – m.in. samochód Fiat 125p, autobus, samolot, furgonetka i łodzie. Co ciekawe, pod wodą znajduje się także granitowa tablica upamiętniająca Karola Wojtyłę, który pracował na terenie kamieniołomu podczas II wojny światowej.

Plan wyjazdu

7/06 – przyjazd do Krakowa, zakwaterowanie w hotelu  oraz wieczorna integracja dla chętnych.

8/06 – po śniadaniu wyjazd na nurkowania w Zakrzówku , posiłek a  wieczorem integracja w hotelu lub na rynku krakowskim.. itp

9/06 – po śniadaniu nurkowania do wczesnego popołudnia i wyjazd do Warszawy.

Zakwaterowanie

Zatrzymujemy się w hotelu Sympozjum (dokładny adres to Kobierzyńska 47, Kraków). Hotel znajduje się w odległości 1,2 km od Zakrzówka. Został wykonany z pięknego piaskowca, ciepłej i delikatnej skały osadowej, z której zbudowane są także niektóre partie Sudetów, Beskidów, Tatr, a także Gór świętokrzyskich

Cena

Cena za 2 noclegi ze śniadaniami wraz z wejściami na teren bazy nurkowej to 430zł od osoby nurkującej.

Cena obejmuje
Noclegi, wyżywienie: śniadania .
Opiekę instruktorów nurkowania i organizatora wycieczki

Cena nie obejmuje

  • Kosztów dojazdów, dodatkowego wyżywienia jak obiady czy kolacje
  • Kosztów ładowania butli 1,20/litr poj. butli, opłat za wstęp
  • Wypożyczenia sprzętu nurkowego
viagra fiyatları